Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Ιδ. παρκινγκ


Evdokia Satelian

Recommended Posts

3 λεπτά πριν, Didonis said:

Από σήμερα πάρκαρε εκεί άνετα.

Τέλος με αυτό το ερώτημα.

 

Τα νόμιμα της εξαγοράς θέσεων στάσεων δεν απάντησες αν έχεις σκοπό να κάνεις κάτι και ναι δεν αφορά τον γείτονα σου. Είναι γενικό ζήτημα.

 

Σε λίγο θα συγχωνευτούν τα δύο θέματα που ή ίδια είχες βάλει. Παρακαλώ δίνε προσοχή τι κουμπάκια πατάς για να μη χάνουμε άδικα χρόνο για συμμαζέματα.

Τι εννοείτε ότι δεν απάντησα? Σας είπα ναι έχω σκοπό να κάνω οτιδήποτε νόμιμο. Να παρκάρω εκεί δεν μπορώ όσο υπάρχει η πινακίδα που λέει πάρκινγκ ήδη έχω μια κλήση. 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 26
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

5 λεπτά πριν, Evdokia Satelian said:

....Να παρκάρω εκεί δεν μπορώ όσο υπάρχει η πινακίδα που λέει πάρκινγκ ήδη έχω μια κλήση. 

1- Μπορείς να παρκάρεις αφού δεν υπάρχει φυσική θέση στάθμης στην ιδιοκτησία εκεί.

2- Ανάθεσε σε δικηγόρο να κάνει μήνυση στο αστυνομικό τμήμα που σου έβαλε κλήση χωρίς να υπάρχει η άνω προϋπόθεση. Θα ταλαιπωρηθείς φυσικά, θα χάσεις χρόνο και χρήμα στην αρχή, αλλά θα ζητήσεις και τα ρέστα σου αν έχεις ικανό δικηγόρο που ξέρει πως να συνεργαστεί με μηχανικούς.

3- θα χάσεις μόνο αν έχει άλλη πράξη (πολεοδομική συμβολαιογραφική) που μεταγενέστερη που έβαλε εκεί την θέση σταθμευσης.) και δεν την βρήκατε ούτε εσύ (διότι δεν ξέρεις που να ψάξεις) ούτε η ΥΔΟΜ διότι δεν ξέρεις πως να κάνεις πλήρη γραπτή αίτηση ώστε να εχουν ευθύνη στην αναζήτηση τους. Σου είχα γράψει απο την αρχή το μου είπε σου είπα είναι λόγια του αέρα. Τα γραπτά μετράνε.

Ναι δεν απάντησες σε αυτό που ΕΓΩ σε ρώτησα. Απάντησες μόνο σ αυτό που ΕΣΥ έχεις στο μυαλό σου.

 

Καληνύχτα και πήγαινε να παρκάρεις εκει. 

 

Edited by Didonis
Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν, Didonis said:

1- Μπορείς να παρκάρεις αφού δεν υπάρχει φυσική θέση στάθμης στην ιδιοκτησία εκεί.

2- Ανάθεσε σε δικηγόρο να κάνει μήνυση στο αστυνομικό τμήμα που σου έβαλε κλήση χωρίς να υπάρχει η άνω προϋπόθεση. Θα ταλαιπωρηθείς φυσικά, θα χάσεις χρόνο και χρήμα στην αρχή, αλλά θα ζητήσεις και τα ρέστα σου αν έχεις ικανό δικηγόρο που ξέρει πως να συνεργαστεί με μηχανικούς.

 

Ναι δεν απάντησες σε αυτό που ΕΓΩ σε ρώτησα. Απάντησες μόνο σ αυτό που ΕΣΥ έχεις στο μυαλό σου.

 

Καληνύχτα και πήγαινε να παρκάρεις εκει. 

 

Δεν μ αρέσει να αφηνω ανοιχτά θέματα θα πάω για ύπνο όταν σας απαντήσω γιατί δεν κατάλαβα την ερώτηση. 

Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν, Evdokia Satelian said:

Δεν μ αρέσει να αφηνω ανοιχτά θέματα θα πάω για ύπνο όταν σας απαντήσω γιατί δεν κατάλαβα την ερώτηση. 

Τα νόμιμα της εξαγοράς θέσεων στάσεων τι εννοείται? 

Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά πριν, Evdokia Satelian said:

Δεν μ αρέσει να αφηνω ανοιχτά θέματα θα πάω για ύπνο όταν σας απαντήσω ....

με την ησυχία σου και αφορούσε εμένα το τέλος για σήμερα από εδω οπότε και η καληνύχτα.

Edited by Didonis
Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν, Didonis said:

με την ησυχία σου και αφορούσε εμένα το τέλος για σήμερα από εδω οπότε και η καληνύχτα.

Καληνύχτα σας κ ευχαριστώ για την ανοχή σας. Δεν είμαι Π. Μηχανικός κ δεν γνωρίζω τίποτα. 

Link to comment
Share on other sites

ούτε εγώ είμαι Πολιτικός Μηχανικός αλλά Αρχιτέκτονας Μηχανικός (ευτυχώς) .... και ναι πάρτο χαλαρά.....

 

αν έχεις όρεξη για ξενύχτια δες το ερώτημα μου στο τέλος της 2ης σελίδας. Σ αυτό δεν απάντησες.

 

καλό βράδυ ξανά και τέλος για εμένα σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.