Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ερώτηση για εργασία


Mmp

Recommended Posts

Καλησπέρα σας! Γράφω εδώ γιατι δεν ξέρω που αλλού να ρωτήσω εξαιτίας της παρούσας κατάστασης της καραντίνας. Είμαι 20 σπουδάζω πολιτικός μηχανικός, βρίσκομαι στο 3ο έτος και με το τέλος της καραντίνας θ αναζητήσω εργασία. Θα είχε νόημα να ψάξω για μια δουλειά που να είναι συναφή με το αντικείμενο που σπουδάζω; Για να μάθω πιο πρακτικά πράγματα να μπω λίγο στο χώρο. Δεν έχω ιδέα που θα μπορούσα να ψάξω και τι χρειάζομαι γι αυτό μιας και δεν έχω και τόσα χαρτιά για να με προτιμήσουν πέραν αυτών των ξένων γλωσσών και καλή θέληση. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σας. 

Link to comment
Share on other sites

Εγω στη θεση σου εαν δεν εβρισκα επι χρημασι θα πηγαινα τζαμπα σε καποιον να τον βοηθαω για να μαθω.

Οταν ημουνα στην ηλικια σου μου προτειναν να παιξω σε μια ταινια με Βικυ Καγια και Τσιμιτσελη και τους λεω θελω τοσα λεφτα,και μου λεει ο σκηνοθετης για να παιξεις με τον Τσιμιτσελη πρεπει να πληρωσεις οχι να παρεις κιολας.

Ξεκινα να στελνεις βιογραφικα,κατι θα σου κατσει

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Ανδρεας Ε said:

Εγω στη θεση σου εαν δεν εβρισκα επι χρημασι θα πηγαινα τζαμπα σε καποιον να τον βοηθαω για να μαθω.

Οταν ημουνα στην ηλικια σου μου προτειναν να παιξω σε μια ταινια με Βικυ Καγια και Τσιμιτσελη και τους λεω θελω τοσα λεφτα,και μου λεει ο σκηνοθετης για να παιξεις με τον Τσιμιτσελη πρεπει να πληρωσεις οχι να παρεις κιολας.

Ξεκινα να στελνεις βιογραφικα,κατι θα σου κατσει

Έχετε δίκιο θα ψάξω και ότι βρεθεί. Μόνο κερδισμένη θα βγω. Ευχαριστώ πολύ! 

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
On 23/11/2020 at 12:45 ΜΜ, Mmp said:

Καλησπέρα σας! Γράφω εδώ γιατι δεν ξέρω που αλλού να ρωτήσω εξαιτίας της παρούσας κατάστασης της καραντίνας. Είμαι 20 σπουδάζω πολιτικός μηχανικός, βρίσκομαι στο 3ο έτος και με το τέλος της καραντίνας θ αναζητήσω εργασία. Θα είχε νόημα να ψάξω για μια δουλειά που να είναι συναφή με το αντικείμενο που σπουδάζω; Για να μάθω πιο πρακτικά πράγματα να μπω λίγο στο χώρο. Δεν έχω ιδέα που θα μπορούσα να ψάξω και τι χρειάζομαι γι αυτό μιας και δεν έχω και τόσα χαρτιά για να με προτιμήσουν πέραν αυτών των ξένων γλωσσών και καλή θέληση. Ευχαριστώ εκ των προτέρων για το χρόνο σας. 

 

Edited by nikosrookieengineer
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.