Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Κατασκευή διαδρόμων με πάχος 50 mm με φυτικό οικολογικό σταθεροποιητή


Eleanna Stavraki

Recommended Posts

Καλησπέρα σας ,στα πλαίσια συμμετοχής μου σε διαγωνισμό δημοσίου έργου ,καλούμαι  να καταθέσω κάποια δικαιολογητικά -πιστοποιητικά στον φάκελο προσφοράς μου που αφορούν φυτικό οικολογικό σταθεροποιητή stabilizer τυπου psyllium .Επισυνάπτω το σχετικό άρθρο της μελέτης . Έχω μπερδευτεί σχετικά με ποιο πιστοποιητικό αντιστοιχεί σε ποιο υλικό .Θα μπορούσε κάποιος να με βοηθήσει ?

Σταυράκο Ελεάννα

Γεωπόνος

ΜΕΛΕΤΗ ΣΕΛΙΔΑ -42-44.pdf

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω ότι μόνο το πρώτο και το τρίτο αφορούν το σταθεροποιητή. Το δεύτερο αφορά τη στρώση στράγγισης, αν επιτυγχάνει την επιθυμητή περατότητα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ .Και γω νομίζω οτι το πρώτο και τρίτο είναι για σταθεροποιητή ,το δεύτερο για τ αδρανή και το τέταρτο για το stalok. Στο μεταξύ είναι τόσο φτιαγμένη η δουλειά που δεν τα βρίσκω πουθενά .

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, Eleanna Stavraki said:

.... Στο μεταξύ είναι τόσο φτιαγμένη η δουλειά που δεν τα βρίσκω πουθενά .

Κάνει μπαμ ότι είναι ¨στημένη¨

Παρόμοια περίτωση με δική μου πριν αρκετά χρόνια. Είχαν "φωτογραφίσει" μηχανήματα εταιρείας, η οποία ήταν άγνωστη στην ελληνική αγορά 

Αν έχεις χρόνο μπορείς, με ασφαλιστικά μέτρα(?), να εμποδίσεις τη διεξαγωγή της δημοπρασίας. Αλλιώς, δημοσιοποίησε, όσο το δυνατόν περισσότερο, την ένστασή σου (εγγράφως και προς πάσα κατεύθυνση) πριν τη δημοπρασία. Ενδεχομένως να μην πετύχεις τίποτε, αλλά θα έχεις την ικανοποίηση ότι αφενός μεν το πάλαιψες, αφετέρου δε ότι τους έδειξες πως δεν μπορούν να κάνουν ό,τι θέλουν, δίχως αντίδραση.

Link to comment
Share on other sites

On 11/12/2020 at 9:07 ΠΜ, tetris said:

Κάνει μπαμ ότι είναι ¨στημένη¨

Παρόμοια περίτωση με δική μου πριν αρκετά χρόνια. Είχαν "φωτογραφίσει" μηχανήματα εταιρείας, η οποία ήταν άγνωστη στην ελληνική αγορά 

Αν έχεις χρόνο μπορείς, με ασφαλιστικά μέτρα(?), να εμποδίσεις τη διεξαγωγή της δημοπρασίας. Αλλιώς, δημοσιοποίησε, όσο το δυνατόν περισσότερο, την ένστασή σου (εγγράφως και προς πάσα κατεύθυνση) πριν τη δημοπρασία. Ενδεχομένως να μην πετύχεις τίποτε, αλλά θα έχεις την ικανοποίηση ότι αφενός μεν το πάλαιψες, αφετέρου δε ότι τους έδειξες πως δεν μπορούν να κάνουν ό,τι θέλουν, δίχως αντίδραση.

Καραφτιαγμένη και ξέρω και ποια εταιρεία την έστησε απλά θέλω να τούς χαλάσω την δουλειά γιατί έχει παραγίνει με τα στημένα. Παλιότερα έκανα ενστάσεις αλλά πρέπει να έχεις και ένα σακί λεφτά  για δικηγόρους και παράβολα ..Ακόμα ψάχνω να βρω τα πιστοποιητικά και τα sds στο μεταξύ ...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.