Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόβλημα με τον μηχανικό


SK21

Recommended Posts

Ζητείστε το 5σελιδο της δήλωσης και την Τεχνική έκθεση στο μειλ σας,και δείξτε τα σε ένα μηχανικό εν Αθήναις!

Καλή δύναμη εύχομαι!!!

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, sissy_arch said:

Ζητείστε το 5σελιδο της δήλωσης και την Τεχνική έκθεση στο μειλ σας,και δείξτε τα σε ένα μηχανικό εν Αθήναις!

Καλή δύναμη εύχομαι!!!

Σ' ευχαριστω πολυ φιλε μου! Επειδη πραγματικα ΔΕΝ ΕΧΩ ΙΔΕΑ τι ειναι αυτα (αυτος θα ξερει), ειναι πραγματα που μπορει να μου τα δωσει χωρις να χρειαστει να μπει στο συστημα για να φτιαξει την υποθεση μου? Γιατι εκει κολλαω τοσο καιρο. Το συστημα δεν παιρνει μπρος, κατα τα λεγομενα του.

Link to comment
Share on other sites

Το πιθανότερο είναι ότι, σας κοροϊδεύει.... Καλή τύχη...

Link to comment
Share on other sites

On 10/12/2020 at 10:26 ΠΜ, SK21 said:

μου εβγαλε κατ αρχας τα προστιμα, τα οποια πληρωσα και εμεινε μονο να βγαλει τη βεβαιωση οτι το σπιτι ειναι πια ενταξει και να του δωσω την αμοιβη του.

Η βεβαίωση είναι για το συμβολαιογράφο. Αν δεν πρόκειται να γίνει κάποια συμβολαιογραφική πράξη που να αφορά το ακίνητό σου, δεν έχει νόημα η έκδοσή της.

Για την αμοιβή του μηχανικού έχει συνταχθεί συμφωνητικό.

Μπορείς –όπως προαναφέρθηκε- να ζητήσεις αντίγραφο της δήλωσης όπου φαίνεται ότι έχεις εξοφλήσει το πρόστιμο. Ο χρόνος που απαιτείται είναι ελάχιστα λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Honor_Code said:

Η βεβαίωση είναι για το συμβολαιογράφο. Αν δεν πρόκειται να γίνει κάποια συμβολαιογραφική πράξη που να αφορά το ακίνητό σου, δεν έχει νόημα η έκδοσή της.

Για την αμοιβή του μηχανικού έχει συνταχθεί συμφωνητικό.

Μπορείς –όπως προαναφέρθηκε- να ζητήσεις αντίγραφο της δήλωσης όπου φαίνεται ότι έχεις εξοφλήσει το πρόστιμο. Ο χρόνος που απαιτείται είναι ελάχιστα λεπτά.

 

Καλησπερα φιλε μου! α) οχι δεν προκειται να γινει καποια τετοια πραξη, τουλαχιστον οχι αμεσα, αλλα σκεφτομαι φετος να κανω βελτιωσεις πχ κατι να φραξω, κατι να φτιαξω κτλ και θελω να ξερω οτι ξεμπερδεψα με τα περσινα β) οχι, απλως εχουμε μιλησει και μου εχει πει τι πρεπει να του δωσω και γ) το προστιμο το εχω σιγουρα εξοφλησει γιατι εγω το πληρωσα και οχι αυτος. Δηλαδη μου εβγαλε το ποσο, μου εδωσε τον κωδικο πληρωμης και εγω πληρωσα. Δεν ξερω αν χρειαζεται να κανω κατι παραπανω. Πιστευω μου εχει βγαλει τα σωστα λεφτα να πληρωσω οσον αφορα το προστιμο, ετσι και αλλιως δεν πανε στην τσεπη του αυτα. 

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που σας είπα δε χρειάζεται να τα "δουλέψει". Σε πέντε λεπτά θα τα έχετε στο mail σας. Ζητείστε τα όπως σας τα αναφέρουμε για να καταλάβει και ότι έχετε απευθυνθεί σε άλλους συναδέλφους του, μπας και πάρει μπρος.

Link to comment
Share on other sites

On 12/14/2020 at 10:54 AM, sissy_arch said:

Αυτά που σας είπα δε χρειάζεται να τα "δουλέψει". Σε πέντε λεπτά θα τα έχετε στο mail σας. Ζητείστε τα όπως σας τα αναφέρουμε για να καταλάβει και ότι έχετε απευθυνθεί σε άλλους συναδέλφους του, μπας και πάρει μπρος.

Καλημερα, καταφερα να τον βρω σημερα (δυστυχως δεν σηκωνει το τηλεφωνο παντα) μετα απο κληση μου, μου απαντησε πισω. Μου ειπε οτι το συστημα εχει ξεμπλοκαρει τις τελευταιες μερες (οσοι ειστε μηχανικοι θα μπορειτε να ξερετε αν ειναι αληθεια), οτι εχει προχωρησει καποιες επειγουσες υποθεσεις για ηλεκτροδοτηση και θα κοιταξει σημερα και τη δικια μου (καλα αυτο εχω βαρεθει να το ακουω). Του ειπα και για το "5σελιδο της δήλωσης και την Τεχνική έκθεση" και ειπε θα τα στειλει και αυτα. Αν δε σας γραψω μεχρι αυριο.... σημαινει οτι και παλι δεν εκανε τιποτα. 

Link to comment
Share on other sites

1. Σε ποια περιοχή είναι ο μηχανικός;

2. Είναι μέλος του ΤΕΕ; http://portal.tee.gr/portal/page/portal/mhtrwo/mitrwo/mix_search

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, sdim said:

1. Σε ποια περιοχή είναι ο μηχανικός;

2. Είναι μέλος του ΤΕΕ; http://portal.tee.gr/portal/page/portal/mhtrwo/mitrwo/mix_search

 

Καλημερα φιλε μου.

 

1. Νομος Καβαλας

2. Ναι, τον βρηκα χαρη στο λινκ που παρεθεσες! Ευχαριστω πολυ!

Εχει πολυ χρησιμες πληροφοριες εδω μεσα και αυτο οφειλεται σε εσας. Ελπιζω συντομα να βρω λυση.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως για μια ακομα φορα... τιποτα! Θα τον "ενοχλησω" παλι μετα τις γιορτες. 

Ευχαριστω ολους σας για τη βοηθεια που μου δωσατε/δινετε και σας ευχομαι Καλες Γιορτες με υγεια!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.