Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Μπέρδεμα με άρθρο 39 και εισφορές


kostas_l

Recommended Posts

7 ώρες πριν, christopografow said:

Οχι με το περσινο RF . Με τον RF που βγαίνει στα ειδοποιητήρια με το μηδενικό ποσό . Γενικά ο,τι καταθέτω φαίνεται και στις καταβολές στο site του ΕΦΚΑ και σε κάθε μηδενικό ειδοποιητήριο που εκδίδεται κάθε μήνα. Αυτό με τις 28/2 είναι όντως ένα θέμα. Και εμένα μέχρι τότε με δείχνει . Ξέρουμε τι παίζει σε αυτή τη περίπτωση?

Εγω δεν έχω καν μηδενικό ειδοποιητήριο, τίποτε δεν έχω, έναν χρόνο τώρα βλέπω αυτό:
image.png.d7a5ed8b22a17ae818fde69eba426e19.png

Εσύ τι βλέπεις δηλαδή στην πρώτη σελιδα; Λινκ για να ανοίξεις ειδοποιητήριο;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 25
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

7 ώρες πριν, christopografow said:

Οχι με το περσινο RF . Με τον RF που βγαίνει στα ειδοποιητήρια με το μηδενικό ποσό . Γενικά ο,τι καταθέτω φαίνεται και στις καταβολές στο site του ΕΦΚΑ και σε κάθε μηδενικό ειδοποιητήριο που εκδίδεται κάθε μήνα. Αυτό με τις 28/2 είναι όντως ένα θέμα. Και εμένα μέχρι τότε με δείχνει . Ξέρουμε τι παίζει σε αυτή τη περίπτωση?

Τώρα είδα αυτά στις εισφορές, όχι στην αρχική σελίδα που έψαχνα... Αυτά εννοείς μηδενικά;


image.thumb.png.a68c9336bb3e371c7ac4f1ae35521842.png

Link to comment
Share on other sites

Όχι , δεν εννοώ αυτά . Μάλλον είμαστε ψιλοδιαφορετικές περιπτώσεις αφού εγώ μέχρι και 2/2020 ήμουν στη παρ.9 άρθρ.39 . Βέβαια και οι 2 περιμένουμε την εκκαθάριση.

Μου βγαίνει ειδοποιητήριο κανονικά με RF , απλά είναι μηδενικό το ποσό.

Edited by christopografow
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, christopografow said:

Όχι , δεν εννοώ αυτά . Μάλλον είμαστε ψιλοδιαφορετικές περιπτώσεις αφού εγώ μέχρι και 2/2020 ήμουν στη παρ.9 άρθρ.39 . Βέβαια και οι 2 περιμένουμε την εκκαθάριση.

Μου βγαίνει ειδοποιητήριο κανονικά με RF , απλά είναι μηδενικό το ποσό.

Να σε ρωτήσω... επειδή έχω πελαγώσει, πώς θα βγάλω άκρη; Εργατολόγο ή τζάμπα λεφτά θα δώσω; Ρώτησα ΕΦΚΑ, μου λέει είναι θέμα ΤΣΜΕΔΕ. Υπό άλλες συνθήκες θα πήγαινα ΤΣΜΕΔΕ (να στηθώ με τις ώρες, ΟΚ, το ξέρουμε το έργο) αλλά τώρα; Βάσει του πτυχίου μου διδάσκω πληροφορική σε ένα μικρό ιδιωτικό δημοτικό, δηλ. δεν έχουν άλλη περίπτωση μηχανικού και δεν ξέρουν να με διαφωτίσουν αυτοί. (Λέω μήπως ξέρεις κάτι. Ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη που κάνω κατάχρηση του χρόνου και της προθυμίας σου...)

Link to comment
Share on other sites

2 λεπτά πριν, youla said:

Να σε ρωτήσω... επειδή έχω πελαγώσει, πώς θα βγάλω άκρη; Εργατολόγο ή τζάμπα λεφτά θα δώσω; Ρώτησα ΕΦΚΑ, μου λέει είναι θέμα ΤΣΜΕΔΕ. Υπό άλλες συνθήκες θα πήγαινα ΤΣΜΕΔΕ (να στηθώ με τις ώρες, ΟΚ, το ξέρουμε το έργο) αλλά τώρα; Βάσει του πτυχίου μου διδάσκω πληροφορική σε ένα μικρό ιδιωτικό δημοτικό, δηλ. δεν έχουν άλλη περίπτωση μηχανικού και δεν ξέρουν να με διαφωτίσουν αυτοί. (Λέω μήπως ξέρεις κάτι. Ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη που κάνω κατάχρηση του χρόνου και της προθυμίας σου...)

Γενικά η γραμμή νομίζω πως είναι ότι αναμένουμε την εκκαθάριση για το 2020. Δε νομίζω πως έχει κάποια αξία να κάνεις κάτι παραπάνω στη παρούσα φάση. Το θέμα βέβαια είναι πότε θα γίνει αυτή η εκκαθάριση...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, christopografow said:

Γενικά η γραμμή νομίζω πως είναι ότι αναμένουμε την εκκαθάριση για το 2020. Δε νομίζω πως έχει κάποια αξία να κάνεις κάτι παραπάνω στη παρούσα φάση. Το θέμα βέβαια είναι πότε θα γίνει αυτή η εκκαθάριση...

Να είσαι καλά, ευχαριστώ πολύ.

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.