Μετάβαση στο περιεχόμενο

Στο ΤΕΕ η ανάθεση υλοποίησης του Πληροφοριακού Συστήματος για την ''Ταυτότητα Κτιρίου''


pk10gr

Recommended Posts

1 ώρα πριν, katrmp said:

..... εσεις κάνετε τακτοποιήσεις (έγω είμαι μηχανολόγος και δεν κάνω .....

Ειλικρινά τώρα με μπέρδεψες…..

 

1.       Που το έχει το «μηχανολόγοι» δεν έχουν δικαίωμα να είναι διαχειριστές σε υπαγωγές στους νόμους «τακτοποίησης»

2.       Πως λες «δεν κάνεις» αφού ένα τεράστιο τμήμα των ερωτήσεων και παρεμβάσεων σου αφορά αυτό το ζήτημα?

Το αν κατέχεις (όχι μόνο εσύ αλλά ο οποιοσδήποτε από εμάς) κάποιους τομείς των ακινήτων αυτό αφορά όλους μας και για αυτό υπάρχουν και οι αναγκαίες συνεργασίες ….. πχ εγώ όταν υπαρχει υποχρέωση σύνταξη εξαρτημένου τοπογραφικού πάντα θα συνεργαστώ με την ανάλογη ειδικότητα. Κι αυτό είναι μόνο ενδεικτικά…. Δεκάδες άλλες περιπτώσεις ανάγκης συνεργασίας σε καθημερινή βάση με συναδέρφους.

 

Οπότε ή κάπου εγώ κατάλαβα λάθος ή εσύ…. Αλλά και το ειλικρίνεια μεταξύ μας είναι προϋπόθεση για καλή αλληλοβοήθεια….

Οπότε μη κρυβόμαστε πίσω από κάποιο φανταστικό δαχτυλάκι….. υποτιμά την νοημοσύνη μας όταν κι αν συμβαίνει αυτό.

 

 

Εδιτ

Υ.Γ.

Επικουρικά .... κρίνω ότι και στην πλατφόρμα που ετοιμάζουν για την ηλεκτρ. ταυτότητα των ακινήτων θα έχεις την ίδια δυνατότητα πρόσβασης με την ειδικότητα σου όπως έχεις και τώρα όπως σίγουρα ξέρεις και στους νόμους 4014 - 4178 - 4495.

Αν αυτό είναι δηλαδή που σε τρομάζει με την ταυτότητα εδώ και καιρό.

Edited by Didonis
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 23
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Συνάδελφε. Δεν έχω ρισκάρει ποτέ να κάνω ως διαχειριστής έστω, εγώ προσωπικά αίτηση. Ένα printscreen ευχαρίστως από το λογαριασμό μου στο ΤΕΕ αυθαίρετα να σου στείλω. Είναι άδειος. Φίλος πμ ο οποίος δεν προλάβαινε στις 30/9 ουτε μπορούσε μου έδωσε κωδικούς του στις 30/9 αν κατάφερνα να έπαιρνα με τους κωδικούς του παράβολα για ιδία χρήση και συγγενή μου. Αυτό μόνο, και πήρα. Οι ερωτήσεις αφορούν αποκλειστικά προσωπικές ή συγγενή μου περιπτώσεις και για αίτηση που δεν πρόλαβε να υποβληθεί. Απόλυτη ειλικρίνεια. Τα παραπάνω τα έχω αναφέρει και τοτε. Ειλικρινά δεν καταλαβαίνω γιατί τέτοια αντιμετώπιση προς εμέ. Ειλικρινά. 

Edited by katrmp
Link to comment
Share on other sites

56 λεπτά πριν, katrmp said:

...Δεν έχω ρισκάρει ποτέ να κάνω ως διαχειριστής έστω, εγώ προσωπικά αίτηση. ...

Ενημερωτικά, έχεις δικαίωμα να το κάνεις

Φυσικά έχεις και ατομικό δικαίωμα επιλογής σου να μη το κάνεις.

Τα υπόλοιπα που λες σίγουρα δεν με αφορούν και επιθυμία μου ήταν να σου βγάλω κάποια ανησυχία που μπορεί να είχες.

Link to comment
Share on other sites

56 λεπτά πριν, Didonis said:

Ενημερωτικά, έχεις δικαίωμα να το κάνεις

Φυσικά έχεις και ατομικό δικαίωμα επιλογής σου να μη το κάνεις.

Τα υπόλοιπα που λες σίγουρα δεν με αφορούν και επιθυμία μου ήταν να σου βγάλω κάποια ανησυχία που μπορεί να είχες.

Σε ευχαριστώ τότε. Και να σου πω την αλήθεια όταν είδα 29/9 ότι δεν κατάφερε να πάρει παράβολα (γιατί όποτε κατάφερνε να μπει ασχολιόταν με εκκρεμότητες 4178) και ουσιαστικά κωδικούς μου έδωσε 30/9 που σερνόταν (και εκδωσα το απόγευμα !!!), έπρεπε να μπω εγώ με τους δικούς μου να εκδώσω παράβολα. Αυτό το συνειδητοποίησα ότι θα μπορούσα να το κάνω και να μην είχα τραβήξει όλο αυτό το άγχος, αργότερα.

Edited by katrmp
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.