Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Ιδιοκτησία στην άκρη σχεδίου πολεως


GEOPETH

Recommended Posts

Υπάρχει ενα αγροτεμάχιο 4 στρ. το οποίο ρυμοτομείται από προβλεπόμενο σχέδιο πόλεως (απο το 1980) και το εναπομένων αγροτεμαχιο ειναι 1600 τμ. Δεν υπάρχει κόκκινη γραμμή ως τελευταία του σχεδίου. Δεν εχει γινει καμία πράξη αναλογισμού, εφαρμογής κλπ.  Αυτα τα  1600 τμ τι θεωρούνται; οικοδομησιμα ή οχι;

Link to comment
Share on other sites

να διαβάσεις το νέο νόμο 4759/20 (ΦΕΚ 245Α/9.12.2020 - έχει κάτι σχετικό με το θέμα σου και μάλλον σ' ευνοεί

Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν, ΚΑΝΑ said:

να διαβάσεις το νέο νόμο 4759/20 (ΦΕΚ 245Α/9.12.2020 - έχει κάτι σχετικό με το θέμα σου και μάλλον σ' ευνοεί

Ευχαριστώ, θα το ψάξω!

Link to comment
Share on other sites

αρθρο 33 παρ. 5. Θελει το εναπομενων να ειναι τουλαχιστον 2 στρ και 25 μ προσοψη.

Καλα κρασια!!!!

Edited by GEOPETH
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι αυτό

ψάξε τις τροπ/σεις που προβλέπονται  για τα άρθρα του ΝΟΚ (νομίζω του 8)ή δες το άρθρο 8 του ΝΟΚ όπως ισχύει μετά τις τροποποιήσεις

Edited by ΚΑΝΑ
Link to comment
Share on other sites

Λογικά (συνήθως υπάρχει εδώ η λογική) πρέπει να υπάρχει απέναντι, από το τελευταίο Ο.Τ. Κόκκινη ή πράσινη- Κόκκινη γραμμή. Πως αλλιώς προσδιορίζεται το πλάτος του τελευταίου αυτού δρόμου? 

Τότε παίζουν, σύμφωνα με τον Ρωμαλιάδη  (ή τουλάχιστον έπαιζαν) οι υποθέσεις " ...μόνο κόκκινη ή πράσινη -κόκκινη). Τον νέο νόμο δεν τον ξέρω για την ώρα.1489412495_21.thumb.jpg.b96a40ee833427052d1e820ce8171ff5.jpg  

σελιδα 22.jpg

σελιδα 23.jpg

  • Upvote 3
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Θέλω, κάποια στιγμή , να μάθω ποιος είναι αυτός ο διεστραμμένος (συνάδελφο δεν τον λες) που ανήμερα Χριστουγέννων(!!??) μπήκε σε διάφορες ενότητες  (14 φορές μόνο σήμερα) για να μου βάλει 14(-) στις αναρτήσεις μου(????)

Άντε πες ότι εγώ γράφω βλακείες, αυτός όμως άλλη δουλειά δεν έχει από το να με παρακολουθεί???????????????

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

ζηλεύει καρντιά μου...γι' αυτο το κανει🤬

[και να ρωτησω τους διαχειριστες...

Δεν υπαρχει "οριο" στις "ψηφους...θετικες ή αρνητικες που εχει καποιος  ανα ημερα???]

...............................

[ειπαμε...και μην μας διαβαζετε  πανω απο 9 ατομα μαζι...]

 

Edited by dimitris GM
Link to comment
Share on other sites

44 λεπτά πριν, nbr said:

Θέλω, κάποια στιγμή , να μάθω ποιος είναι αυτός ο διεστραμμένος (συνάδελφο δεν τον λες) που ανήμερα Χριστουγέννων(!!??) μπήκε σε διάφορες ενότητες  (14 φορές μόνο σήμερα) για να μου βάλει 14(-) στις αναρτήσεις μου(????)

 

Θα το διευθετήσουμε το θέμα. Εμφανώς έχει γίνει κατάχρηση αρνητικής φήμης από μέλος.

Link to comment
Share on other sites

50 λεπτά πριν, Pavlos33 said:

έχει γίνει κατάχρηση αρνητικής φήμης από μέλος.

Και έλαβε πριν γραφτεί κάτι εδώ ποινή 10 ημερών για την κατάχρηση αυτή

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.