Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Ακύρωση αίτησης ηλεκτρονικής οικοδομικής άδειας σε μεταβολή


Recommended Posts

θα ήθελα αν κάποιος γνωριζει για τον τρόπο με τον οποίο θα μπορούσα να ακυρώσω μια ηλεκτρονική αίτηση για οικοδομική άδεια κατηγορίας 1 που βρίσκεται σε μεταβολή και είναι σε συνέχεια προγενέστερης ηλεκτρονικής (προέγκριση) καθώς θέλω να αναθεωρήσω την προέγκριση. Το Σύστημα δεν με αφήνει καθώς υπάρχει αυτή η συσχετισμένη πράξη
Σας ευχαριστώ
καλές γιορτές
Link to comment
Share on other sites

@loutsiana

Γιατί δεν υποβάλλεις κατευθείαν αίτηση για αναθεώρηση της προέγκρισης; Αφού η αίτηση για την άδεια είναι σε μεταβολή, δεν μπορεί να προχωρήσει η διαδικασία έγκρισής της αν δεν ολοκληρωθεί η επεξεργασία της από εσένα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν με άφηνε το σύστημα γιατί λέει ότι εκκρεμεί συσχετισμένη πράξη. Το πρόβλημα μου λύθηκε διότι όταν υπέβαλλα το ερώτημα εδώ έστειλα και mail στο ΤΕΕ και προς μεγάλη μου έκπληξη με κάλεσε αμέσως μια κυρία και μου είπε ότι θα πρέπει να το υποβάλλω στην πολεοδομία και να μου την απορρίψει. 

Ευχαριστώ πολύ

Καλή χρονιά 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Πράγματι ο διαχειριστής μηχανικός μπορεί να ακυρώσει την αίτησή του μόνο στην "προσωρινή αποθήκευση", μετά μπορεί μόνο η ΥΔΟΜ.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

ρε παίδες σήμερα κατά τις 10 πήγα να εκδώσω μια έγκρισης εκτέλεσης εργασιών κατεδάφισης και

1. το σύστημα κατά την διαδικασία της πληρωμής με κάρτα, επειδή  την πρώτη φορά μου έβγαλε "ότι δεν ολοκληρώθηκε" ξαναέβαλα τα στοιχεία μου οπότε στο τέλος μέσω  e-banking πληροφορήθηκα ότι πλήρωσα ΔΥΟ φορές! Τι γίνεται τώρα?? και

2. γιατί πρόσθεσαν τόση γραφούρα στην πληρωμή μέσω κάρτας??

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.