Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

θεμα εργασιας


Recommended Posts

Καλησπερα, 

ειμαι φοιτητης 2ου ετους στην σχολη μηχανολογων μηχανικων. Εχουμε μαθημα στο οποιο ειναι καθαρα παραδωση εργασιας πανω σε ενα θεμα(σαν mini πτυχιακη) στο οποιο μας δωσανε την ελευθερια να διαλεξουμε θεμα περα των προτεινομενων και δεν ξερω σε τι θεμα θα μπορουσα να αναλυσω, κινουμε κυριως στον τομεα του κατασκευαστικου αλλα και στον ρομποτικο ελαφρως επειδη θελω να ασχοληθω με τα αεροπλανα (αεροναυπηγικη). εχω σκεφτει καποια θεματα τα οποια ομως δεν ξερω πως να τα δουλεψω και δεν εχουν καμια σχεση με αυτο. Προσπαθω να βρω κατι προτοτυπο να δειξω στους καθηγητες.

ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Αν σε ενδιαφερει η ρομποτική τότε ένα θέμα σχετικό με industry 4.0 θα ήταν καλό.

Πες μας άμα θέλεις πως λέγεται το μάθημα σου

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/1/2021 at 12:17 ΠΜ, Massimo Nicolicchia said:

Καλησπερα, 

ειμαι φοιτητης 2ου ετους στην σχολη μηχανολογων μηχανικων. Εχουμε μαθημα στο οποιο ειναι καθαρα παραδωση εργασιας πανω σε ενα θεμα(σαν mini πτυχιακη) στο οποιο μας δωσανε την ελευθερια να διαλεξουμε θεμα περα των προτεινομενων και δεν ξερω σε τι θεμα θα μπορουσα να αναλυσω, κινουμε κυριως στον τομεα του κατασκευαστικου αλλα και στον ρομποτικο ελαφρως επειδη θελω να ασχοληθω με τα αεροπλανα (αεροναυπηγικη). εχω σκεφτει καποια θεματα τα οποια ομως δεν ξερω πως να τα δουλεψω και δεν εχουν καμια σχεση με αυτο. Προσπαθω να βρω κατι προτοτυπο να δειξω στους καθηγητες.

ευχαριστω εκ των προτερων

Αεροναυπηγική(αεροπλάνα) και κατασκευαστικός  λίγο δύσκολο. Αεροναυπηγική και ενεργειακός ναι.

Ταλαντώσεις των φτερών (εάν υπάρχει η δυνατότητα αξίζει να δεις και πειραματική ταλάντωση ολόκληρου φτερού, όταν το είδα ήταν απλά εντυπωσιακό)

Soft robotics

 

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.