Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Recommended Posts

καλησπέρα,

τρεις πολύ σύντομες ερωτήσεις για την ηλεκτρονική ταυτότητα:

1. αν τα πολεοδομικά σχέδια απεικονίζουν την πραγματική κατάσταση του ακινήτου, σαν αποτυπώσεις (κάτοψη, όψη, τομή) στα γενικά έγγραφα ανεβάζουμε πάλι τα πολεοδομικά σχέδια ή δεν ανεβάζουμε τίποτα?

2. σαν ΥΔ συμμετοχής μηχανικού στα γενικά έγγραφα πρέπει να υπογράψω δήλωση ανάληψης ή είναι μόνο για την περίπτωση που υπάρχουν κι άλλοι μηχανικοι?

3. η συμβολαιογράφος μου είπε ότι δε βρήκε τον πίνακα χιλιοστών. Να ανεβάσω τη σύσταση, την οποία και έχω?

ευχαριστώ

Edited by Roy_Hobbs
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

1. τίποτα

2. μόνο για την περίπτωση άλλου μηχανικού (ο διαχειριστής συμμετέχει εν γνώσει του)

3. ναι (εγώ θα κράταγα στο αρχείο μου και το email της συμβολαιογράφου που γράφει ότι δεν βρήκε πίνακα, να το έχω γραπτά)

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, ppanag said:

....

3. ναι (εγώ θα κράταγα στο αρχείο μου και το email της συμβολαιογράφου που γράφει ότι δεν βρήκε πίνακα, να το έχω γραπτά)

Προσωπικά θα ζητούσα από τον την συμβολαιογραφο που έχει επίσημα αναλάβει την φύλαξη του αρχείου βεβαίωση απώλειας του συνημμένου πίνακα χιλιοστών εάν το μνημονεύει ο τίτλος

Με κοινοποίηση του αιτήματος στο σύλλογο συμβολαιογράφων που ανοίκει 

  • Upvote 6
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Didonis said:

Προσωπικά θα ζητούσα από τον την συμβολαιογραφο που έχει επίσημα αναλάβει την φύλαξη του αρχείου βεβαίωση απώλειας του συνημμένου πίνακα χιλιοστών εάν το μνημονεύει ο τίτλος

Με κοινοποίηση του αιτήματος στο σύλλογο συμβολαιογράφων που ανοίκει ????????

 

  • Downvote 4
Link to comment
Share on other sites

ανήκει..... (αυτόματη γραφή κινητού)

μερσί για την επισήμανση 

 

 

έδιτ

και μπάι δε γούει.... μερσί και για το - που μου έβαλες.

στα δικά σου όμως κανένα δεν είναι δικό μου. (έτσι ενημερωτικά)

Edited by Didonis
  • Upvote 4
  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα, για την ορθη συμπλήρωση της ΗΤΚ, εφοσον ΔΕΝ υπαρχουν αυθαιρεσιες συμφωνα με το Ν.4495/17 αλλα υπάρχουν διαφορες σε εσωτερικες διαρρυθμισεις ή μικροδιαφορες στην θεση και στο μεγεθος των κουφωματων, ειναι υποχρεωτική η ενημερωση αδειας μεσα απο τις e-adeies και η καταχωρηση στην πλατφορμα της ΗΤΚ της πραξης της ενημερωσης και της νεας κάτοψης;

Ή αρκεί η κάτοψη της πολεοδομίας (χωρίς όμως να φαίνονται οι αλλαγές σε εσωτερικές διαρρυθμίσεις)

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.