Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

@gktpgeue Κάνε σωστή έρευνα στο ακίνητο να δεις τις τροποποιήσεις που έχεις κάνει. Πιθανό να έχεις κάνει και τρίτη τροποποίηση, αφού λες ότι και στην δεύτερη δεν μπορείς να παρέμβεις. Κάτι άλλο δεν μπορώ να σκεφτώ για να σε βοηθήσω.

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Pavlos33 said:

@gktpgeue Κάνε σωστή έρευνα στο ακίνητο να δεις τις τροποποιήσεις που έχεις κάνει. Πιθανό να έχεις κάνει και τρίτη τροποποίηση, αφού λες ότι και στην δεύτερη δεν μπορείς να παρέμβεις. Κάτι άλλο δεν μπορώ να σκεφτώ για να σε βοηθήσω.

Διορθώθηκε το τεχνικό πρόβλημα με relogin. Όσον αφορά το ότι απαίτησε τροποποιητική ενώ δεν είχα πληρώσει τίποτα με μπέρδεψε, αλλά φαντάζομαι το επιτρέπει και η πληρωμή είναι μόνο για την έκδοση βεβαίωσης.

Link to comment
Share on other sites

Αποκλειστικές χρήσεις ακάλυπτου χώρου καταχωρούνται στους "λοιπους χώρους" ;

2043518920_ScreenShot2022-05-12at16_20_24PM.thumb.png.eaad31b1dd9310bbb92db6fc40f1ee69.png

 

Edited by jbosdas
Link to comment
Share on other sites

15 λεπτά πριν, jbosdas said:

Αποκλειστικές χρήσεις ακάλυπτου χώρου καταχωρούνται στους "λοιπους χώρους" ;

2043518920_ScreenShot2022-05-12at16_20_24PM.thumb.png.eaad31b1dd9310bbb92db6fc40f1ee69.png

 

έχω την εντύπωση ότι εδώ καταχωρούμε μόνο "πολεοδομικές" επιφάνειες, όχι αποκλειστικές χρήσεις.

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι έχω μια άλλη απορία.. Όταν υπάρχει σύσταση οριζοντίων σε οικοδομή, η οποία δεν ανταποκρινόταν ποτέ στην πραγματικότητα ούτε σε αριθμό ιδιοκτησιών, ούτε σε επιφάνειες και πρέπει να γίνει τροποποιποίηση της για αποτύπωση της πραγματικής κατάστασης, πως συμπληρώνω την ΗΤΚ;

Αν συμπληρωθεί η πραγματική κατάσταση τότε γίνεται "αυθαίρετα" καθώς δεν έχει γίνει ακόμα η τροποποίηση.

Αν συμπληρωθεί η κατάσταση της αρχικής σύστασης, τότε θα εκδοθούν βεβαιώσεις για ιδιοκτησίες που δεν υπάρχουν και δεν μπορούν να ελεγχθούν. Επίσης θα πρέπει να γίνουν 50 καταχωρήσεις σύμφωνα με την αρχική σύσταση, ενώ στην πραγματικότητα υλοποιήθηκαν 30.

Οπότε τι κάνουμε;

Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.