Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Recommended Posts

@KOKARADI εχεις βαλει ρυθμιση αλλά δεν εχεις συμπληρώσει τον "πίνακα στατικού ελεγχου". 223377965_ScreenShot2022-05-17at13_48_35PM.thumb.png.88216da0f82c6fa8edae2631e1d16e96.png

 

για το εγγραφο που εχεις καταχωρήσεις στα uploads δες μηπως το αναρτησες σε άλλη κατηγορία κατα λάθος (πχ αδεια) .

 

 

αρχείο από το πεδίο "Εξουσιοδότηση" δεν διαγραφεται.

526020684_ScreenShot2022-05-17at13_54_13PM.thumb.png.adff8239b911bb15742f74f172404a07.png

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Faethon11 said:

Ενημέρωση από τον συμβολαιογράφο.

Θα κάνω 2 ΗΤ όσες και οι νέες ιδιοκτησίες.....

Εγώ σε τα έλεγα....

Με λίγο σκέψη έχει να κάνει μάλλον με το "αντικείμενο μεταβίβασης"

Edited by zazeng
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@zazeng @Faethon11 Έχω περίπτωση 1 αποθήκης που που συνενώθηκαν με ένα διαμέρισμα υπογείου, τακτοποιήθηκε και ετοιμαζόμαστε για τροποποίηση της Σύστασης... Η άποψη της συμβολαιογράφου είναι να εκδοθεί μια ΗΤΚ για το διαμέρισμα που υφίσταται σήμερα και συμφωνώ κι εγώ. 

Η άποψη του υποθηκοφύλακα ήταν η καλύτερη: Φέρτε ότι θέλετε... δεν έχω κανένα θέμα... θα τη μεταγράψω την τροποποίηση όσες ΗΤΚ κι αν φέρετε ... 1,2,3... ότι θέλετε .... 😂

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, Faethon11 said:

Άρα @pirsogiannisκαι @Doctorbike λέτε.

3 ΗΤ όπως ήταν πριν την ΔΔ και μετά την τροποποίηση της ΣΟΙ αρχειοθέτηση αυτών και δημιουργία 2 νέων με τα νέα ποσοστά..

δηλαδή απλά σε δουλειά να βρισκόμαστε; 

 

Να το κάνω ακόμα δυσκολότερο... Υπόθεση εργασίας...

Σε υπόγεια στάθμη είχαμε 2 ΟΙ και με προσθήκη υπογείου δημιουργήθηκαν άλλες 3 ΟΙ.

Εδώ δεν υπήρχε αρχική ΟΙ  οπότε κάνω απλά 3 ΗΤ για τις νέες ΟΙ.

Σωστά;

@dimitris GM τι λες;

δξ εαν εχει απαντηθει, αλλα, παντοτε αυτες οι "υποθεσεις εργασιας" δεν περιεχουν τα "πραγματικα" περιστατικα... και οδηγουν σε καθ' υποθεση  "μή απαντηση...."

- δλδ υποθετουμε οτι υπηρχαν στο υπογειο δυο ΟΙ

[εδω το ερωτημα  ειναι αν καλυπταν ολοκληρο το νομιμο υπογειο]

- επίσης υποθετουμε οτι εγινε "προσθηκη υπογειου και τρεις ακομα ΟΙ"

[ εδω, τα ερωτηματα   ειναι πιο πολλα], 

- πού δημιουργηθηκαν αυτες οι τρεις ΟΙ, απο ποίον, με ποια πραξη, αν εγιναν σε βαρος=μειωση των υφισταμενων, 

- ή αν εγιναν κατω απο τον ακαλυπτο της οικοδομης,

- πώς και απο πού πηραν χιλιοστα και εγιναν ΟΙ]

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

54 λεπτά πριν, ppanag said:

@zazeng @Faethon11 Έχω περίπτωση 1 αποθήκης που που συνενώθηκαν με ένα διαμέρισμα υπογείου, τακτοποιήθηκε και ετοιμαζόμαστε για τροποποίηση της Σύστασης... Η άποψη της συμβολαιογράφου είναι να εκδοθεί μια ΗΤΚ για το διαμέρισμα που υφίσταται σήμερα και συμφωνώ κι εγώ. 

Η άποψη του υποθηκοφύλακα ήταν η καλύτερη: Φέρτε ότι θέλετε... δεν έχω κανένα θέμα... θα τη μεταγράψω την τροποποίηση όσες ΗΤΚ κι αν φέρετε ... 1,2,3... ότι θέλετε .... 😂

 

 δεν λεει  τι ειδους συνενωση μπορει να εγινε μεταξυ μιας αποθηκης και ενος διαμερισματος κατοικιας στο υπογειο  και πώς τακτοποιηθηκε.

-----------------------

Οσο για αυτο,

 "Η άποψη του υποθηκοφύλακα ήταν η καλύτερη: Φέρτε ότι θέλετε... δεν έχω κανένα θέμα... θα τη μεταγράψω την τροποποίηση όσες ΗΤΚ κι αν φέρετε ... 1,2,3... ότι θέλετε .... "😂

μπορει να το βλεπει "υπο αυτην την εποψιν" " σημερα ο οποιασδηποτε,

αλλα, ο επομενος που θα μπει στην οικοδομη για άλλη καταχωρηση ή θα   θελησει να βγαλει νεα ηλεκτροταυτοτητα προς μεταβιβαση....θα αρχισει

να ρωταει εδω...

"τα βρηκα ετσι...και τωρα τι κανουμε...;..."

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω γιατί μου εκτυπώνεται το πιστοποιητικό πληρότητας χωρίς την βεβαίωση ενώ είχα δώσει όλα τα στοιχεία. Πρέπει να κάνω κατι άλλο;

Edited by Pavlos33
έγινε προσθήκη τονισμού (βλ. κανόνες συμμετοχής)
Link to comment
Share on other sites

έχω βάλει διενέργεια δικαιοπραξίας  (παρ 2....) όταν έκανα προεπισκόπιση μου την έβαζε.

Edited by Pavlos33
έγινε προσθήκη τονισμού και διόρθωση ορθογραφίας κειμένου (βλ. κανόνες συμμετοχής)
Link to comment
Share on other sites

Guest
Αυτό το θέμα πλέον έχει κλείσει για περαιτέρω απαντήσεις.
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.