Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Αναρτήσεις δασικών χαρτών 2021


Engineer

Recommended Posts

7 λεπτά πριν, zazeng said:

τι εννοείς;;;

Μαϊμού παράταση που δόθηκε με εγκύκλιο.

Κάνεις τώρα αίτηση προδήλου χωρίς δικαιολογητικά, καταγράφεται, τη βλέπουν ότι δεν είναι πρόδηλο, τη διαβιβάζουν μόνοι τους σαν κανονική αντίρρηση, πάλι χωρίς δικαιολογητικά κλπ κλπ.

Μόνο και μόνο για να πούμε στους κουτόφραγκους που πιέζουν ότι "εμείς παιδιά με τους δασικούς χάρτες τελειώσαμε στην ώρα μας ..."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 223
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Χαχαχα!!!!

Στους ενδιαφερόμενους που κρίνουν ότι δεν προλαβαίνουν να υποβάλλουν αντίρρηση, δίνεται η δυνατότητα, ομοίως μέχρι τις 31 Μαΐου 2022, να καταθέσουν ηλεκτρονικά αίτημα διόρθωσης πρόδηλου σφάλματος, το οποίο υποβάλλεται ατελώς και εξετάζεται από την οικεία Διεύθυνση Δασών.

Από το πρώτο λινκ του Δημήτρη.

Δεν το βρήκα σε εγκύκλιο, αλλά δεν πειράζει, έτσι κ αλλιώς τα έχω τελειώσει όλα.

Αυτή τη γελοιότητα με τις "προθεσμίες" την έχω βαρεθεί πάντως.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Συνάδελφοι μια ερώτηση : σε περίπτωση που τεμάχιο δηλώθηκε από δυο δικαιούχους με ποσοστό 50% καθένας  , πρέπει να υποβάλλουν αίτημα αντίρρησης για τον χαρακτηρισμό στους δασικούς χάρτες και οι δύο ή αρκεί μόνο ο ένας ?  

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, kostaskappa said:

Συνάδελφοι μια ερώτηση : σε περίπτωση που τεμάχιο δηλώθηκε από δυο δικαιούχους με ποσοστό 50% καθένας  , πρέπει να υποβάλλουν αίτημα αντίρρησης για τον χαρακτηρισμό στους δασικούς χάρτες και οι δύο ή αρκεί μόνο ο ένας ?  

αρκει και μονον απο τον ενα.

[εκτος αν δεν τα ξερει καλα...]

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, zazeng said:

Αρκεί να κάνει ένας από όλους τους συνιδιοκτήτες ανά γήπεδο ή κάθετη.

μου φαινεται λογικο! Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

6 λεπτά πριν, kostaskappa said:

μου φαινεται

Το πιο σημαντικό είναι αυτό που λέει ο Δημήτρης να απεικονιστεί σωστά το γήπεδο.

Link to comment
Share on other sites

ναι ο ένας πρέπει να κάνει, μίλησα με των Δασών Σύρου σήμερα!

μια ερώτηση:

μπορώ να κάνω ένσταση χωρίς λόγο γιατί δεν έχω αποδεικτικά και να τα επισυνάψω αργότερα?

Μιλώντας με την διεύθυνση Σύρου μου είπαν ότι το δημόσιο αν έχουμε τίτλο προ του 2001, το δημόσιο αποποιείται την ιδιοκτησία και περνάει σε ιδιωτική χρήση, βγαίνει το Land type από το πράσινο χρώμα και ουσιαστικά βγαίνει ο χαρακτήρας του χορτολιβαδικού.

Ρωτάω γιατί οι ενστάσεις αφορούν αποκλειστικά στην αμφισβήτηση του χαρακτήρα όπως λέει μέσα και όχι το ιδιοκτησιακό.

Στην δική μου περίπτωση έχω οικοπεδο 19στρέμματα, τα 5 χορτολιβαδικά με τελεσίδικη πράξη χαρακτηρισμού το 2016 αλλά μου είπαν να κάνω ένσταση το πιθανότερο να περάσει

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.