Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

ΥΠΕΝ: Δίμηνη παράταση για την ηλεκτρονική ταυτότητα Κτιρίου


steve aris

Recommended Posts

Πάντως το δημοσίευμα κάνει αναφορά σε δηλώσεις του Ταγαρά και επίσης αναφέρει ότι ".....υπέγραψε ο υφυπουργός Περιβάλλοντος και Ενέργειας, Νίκος Ταγαράς:.....".

Ή θα είναι η δημοσιογραφική γκάφα του αιώνα ή είναι δυστυχώς τελεσίδικο.......... 

Λέτε όντως να άδειασαν τον Παραδιά??

https://www.pomida.gr/newspost.php?nsl=ypen-paratasi-mexri-tin-1i-aprilioy-gia-tin-taytotita-ktirioy

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 68
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

"Η Ηλεκτρονική Ταυτότητα Κτιρίου είναι μια κορυφαία μεταρρύθμιση που είχα προετοιμάσει από το 2015, όταν ήμουν αναπληρωτής υπουργός ΠΕΚΑ και είμαι ιδιαίτερα ικανοποιημένος, που τώρα ως υφυπουργός Περιβάλλοντος και Ενέργειας, υπογράφω την οριστική ενεργοποίησή της!»."

 

Θα  δειξει...

Link to comment
Share on other sites

https://ypen.gov.gr/ilektroniki-taftotita-ktiriou-ypochreotiki-apo-01-02-2021/   Αυτό είναι επίσημο (από το Γραφείο Τύπου του υπουργείου)!

 

Edited by ΙΑΣΟΝΑΣ
Link to comment
Share on other sites

5 λεπτά πριν, katrmp said:

Δεν ισχύει αυτό. Ξεκάθαρα είναι πολιτική αλητεία. 

Γιατί δεν τα διέψευσαν τα δημοσιεύματα. Είναι αλητείας συνέχεια που υπέκυψαν στην πίεση της αντιπολίτευσης για εφαρμογή μιας εισπρακτικής γελειοτητας. Και πήγαν και έβαλαν ακόμα και τα αδομητα μέσα!!!

 

Σοβαρολογείς συνάδερφε????????

Ο Ταγαράς πανηγυρίζει ως ΕΜΠΝΕΥΣΤΗΣ της ηλ. ταυτότητας: "Η Ηλεκτρονική Ταυτότητα Κτιρίου είναι μια κορυφαία μεταρρύθμιση που είχα προετοιμάσει από το 2015, όταν ήμουν αναπληρωτής υπουργός ΠΕΚΑ και είμαι ιδιαίτερα ικανοποιημένος, που τώρα ως υφυπουργός Περιβάλλοντος και Ενέργειας, υπογράφω την οριστική ενεργοποίησή της!"

και εσύ γράφεις "....υπέκυψαν στην πίεση της αντιπολίτευσης...". 

Κρίνεσαι για αυτά που γράφεις αλλά διαβάζουν πολλοί άλλοι.... Μην βιαστείς να απαντήσεις....

Link to comment
Share on other sites

13 λεπτά πριν, katrmp said:

Δεν ισχύει αυτό. Ξεκάθαρα είναι πολιτική αλητεία. 

Γιατί δεν τα διέψευσαν τα δημοσιεύματα. Είναι αλητείας συνέχεια που υπέκυψαν στην πίεση της αντιπολίτευσης για εφαρμογή μιας εισπρακτικής γελειοτητας. Και πήγαν και έβαλαν ακόμα και τα αδομητα μέσα!!!

 

Στο ecopress λέει: "Μέχρι την 1η Απριλίου 2021 αναφέρουν οι ίδιες πληροφορίες θα ισχύουν κανονικά οι βεβαιώσεις μηχανικών για τις δικαιοπραξίες επί ακινήτων και κάθε άλλη νόμιμη χρήση."

 

Δε γίνεται να πάρει δίμηνη παράταση η ΗΤΚ και να ισχύουν κανονικά οι βεβαιώσεις μηχανικών μέχρι 1/4. Αν έπαιρνε παράταση η ΗΤΚ δίμηνη, οι βεβαιώσεις μηχανικών θα ίσχυαν μέχρι 1/6. Προφανώς τους είπαν ότι οι βεβαιώσεις μηχανικών ισχύουν μέχρι 1/4 και οι δημοσιογράφοι κατάλαβαν και μετέφεραν δίμηνη παράταση της ΗΤΚ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπήρξε ποτέ υποψία παράτασης ... απλά ο Παραδιάς πούλησε ως "κατόπιν ενεργειών μου" τη βεβαιότητα ότι όλες οι αυτοψίες μηχανικού μέχρι τον Απρίλιο θα έχουν ημερομηνία έως 31/1. Γιατί άραγε ?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.