Μετάβαση στο περιεχόμενο

Επίσκεψη ΤΣΜΕΔΕ με φυσική παρουσία;


youla

Recommended Posts

On 23/6/2022 at 9:03 ΠΜ, tzav said:

Ναι αλλά τη γυναίκα την εμφανίζει στον εοππυ μόνο ΙΚΑ όχι ΕΤΑΑ αυτό δεν θέλει διόρθωση εφόσον δεν δίνω εισφορές ΙΚΑ; Πήγα στο γιατρό για εξετάσεις σήμερα και με ρώταγε αν είμαι ΙΚΑ ή ΕΤΑΑ. Ποτέ δεν έχουν ρωτήσει. Μου κότσαρε ο υπάλληλος  διπλή ασφάλιση στο κλάδο υγείας γιατί τον βόλευε για να συνδέσει την γυναίκα μου σαν έμμεσο μέλος στο ΙΚΑ αντί να τη βάλει στο ΕΤΑΑ. Τωρα που έκλεισε η εξυπηρέτηση στο τσμεδε θα απολαμβάνουμε εξυπηρέτηση απ το ΙΚΑ...Εντωμεταξύ είναι ο ίδιος εριστικός και αγενής υπάλληλος που ήταν τον Νοέμβρη. Έκανε σκουπίδι μια γιαγιά γιατί τόλμησε να ρωτήσει κάτι ένας του πε μίλα πιο ευγενικά...

Μόλις γύρισα, πήγα πάλι εκεί και ο τύπος προσπαθεί να με πείσει ότι είμαι ΙΚΑ απ το 2015 ότι δεν είμαι ΕΤΑΑ. Του λέω ορίστε οι εισφορές απ το ΑΤΛΑΣ το πακέτο ασφάλισης λέει Μηχανικός Δημοσίου και έλεγε δεν ξέρω και δεν με ενδιαφέρει τι είναι. Και εσείς οι μηχανικοί είστε περίεργοι και πήγαινε στην Κλαυθμώνος αν δεν σ αρέσει. Όπως τα περίμενα δεν βγάζω καμία άκρη με δαύτους..

Επαναλαμβάνω, ακόμα εμφανίζομαι άγαμος με προστατευόμενο μέλος την γυναίκα μου...

ΕΦΚΑ και ΕΤΑΑ ότι να ναι

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, acomaedo said:

Επαναλαμβάνω, ακόμα εμφανίζομαι άγαμος με προστατευόμενο μέλος την γυναίκα μου...

Εδώ έχουν δώσει όνομα μητρός σε εμένα, το οποίο δεν υπάρχει στην Ελλάδα (ακατάληπτο), παρόλες τις οχλήσεις. 

(Εξυπακούεται ότι είμαι παντρεμένος με δύο παιδιά και με εμφανίζει άγαμο) 

Link to comment
Share on other sites

On 24/6/2022 at 12:42 ΜΜ, acomaedo said:

Επαναλαμβάνω, ακόμα εμφανίζομαι άγαμος με προστατευόμενο μέλος την γυναίκα μου...

ΕΦΚΑ και ΕΤΑΑ ότι να ναι

Απ ότι φαίνεται δεν έχουν μεταφερθεί σωστά τα στοιχεία μας απ το ΕΤΑΑ στον ΕΦΚΑ και μας δείχνει όλους άγαμους. Και δεν φαίνεται στη βεβαίωση προϋπηρεσίας για ΑΣΕΠ του ΕΦΚΑ πριν από το 2017 ότι έχει σχέση με ΕΤΑΑ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.