Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Μηχανικοί: Με την επαγγελματική ταυτότητα του ΤΕΕ η μετακίνησή τους


Engineer

Recommended Posts

Κατά την ενημέρωση για τον κορωνοϊό ο Υφυπουργός Πολιτικής Προστασίας και Διαχείρισης Κρίσεων Νίκος Χαρδαλιάς ανακοίνωσε ότι για την μετακίνηση των εργαζομένων οι επιστήμονες αυτοαπασχολούμενοι που διαθέτουν επαγγελματική ταυτότητα εκδιδόμενη από επαγγελματικό σύλλογο (π.χ. Δικηγορικό Σύλλογο, Τεχνικό Επιμελητήριο, Οικονομική Επιμελητήριο) κατά την μετακίνησή τους δεν απαιτείται να φέρουν την εκτύπωση από το taxisnet, εφόσον επιδεικνύουν την σε ισχύ επαγγελματική τους ταυτότητα.

Δείτε το απόσπασμα:

 


View full είδηση

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 46
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αν χρειάζεται να μετακινηθω σε άλλη περιφερειακή ενότητα λόγω δουλειάς, τι έγγραφα πρέπει να έχω μαζί μου; Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος, παρακαλώ;

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, DimosVerg said:

Αν χρειάζεται να μετακινηθω σε άλλη περιφερειακή ενότητα λόγω δουλειάς, τι έγγραφα πρέπει να έχω μαζί μου; Μπορεί να με βοηθήσει κάποιος, παρακαλώ;

καλημέρα, τη βεβαίωση απ'το εργάνη, που αναφέρει 2 νομούς οτι μπορούν να συμπληρωθούν. Έτσι μου είπε η αστυνομία πριν λίγες μέρες που χρειάστηκε να πάω και γω σε άλλο νομό

Link to comment
Share on other sites

 

13 λεπτά πριν, AsiM said:

καλημέρα, τη βεβαίωση απ'το εργάνη, που αναφέρει 2 νομούς οτι μπορούν να συμπληρωθούν. Έτσι μου είπε η αστυνομία πριν λίγες μέρες που χρειάστηκε να πάω και γω σε άλλο νομό

Άρα συμπληρώνω το νομό που ξεκινάω και το νομό που θέλω να πάω και είμαι εντάξει, έτσι;

Link to comment
Share on other sites

9 λεπτά πριν, DimosVerg said:

 

Άρα συμπληρώνω το νομό που ξεκινάω και το νομό που θέλω να πάω και είμαι εντάξει, έτσι;

ναι εγώ αυτό έκανα, αλλά ζητάει κ άλλα στοιχεία έτσι, την έδρα σου, ταυτότητα, αν είσαι ελ. επ. κλπ κλπ

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, AsiM said:

ναι εγώ αυτό έκανα, αλλά ζητάει κ άλλα στοιχεία έτσι, την έδρα σου, ταυτότητα, αν είσαι ελ. επ. κλπ κλπ

Ναι, ναι συμπληρώνω κανονικά όλη την δήλωση από εργάνη απλώς βάζω τους δύο νομούς συν ταυτότητα ΤΕΕ.

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Η ΕΡΓΑΝΗ σας βγάζει τον νέο τύπο βεβαίωσης που έχει εδώ? ή εξακολουθεί και έχει τον παλαιό τύπο της φωτογραφίας παρακάτω ?

image.png.152e4cf80e92472aa034b02f9a197cb1.png

Edited by georgegaleos
Link to comment
Share on other sites

@georgegaleos εμένα μου βγάζει τη νέα βεβαίωση

το ερώτημα είναι άλλο, κάθε πότε πρέπει να την ανανεώνουμε, και τι περιφέρεια βάζουμε ;

δηλαδή αν εγώ από Πειραιά θέλω να πάω πρώτα στο Φάληρο και μετά κέντρο Αθήνας, πρέπει να βγάλω 2 ;

Στις παλιές άφηνα κενή την περιφερειακή ενότητα 2, και απλά έγραφα στις σημειώσεις ότι λόγω φύσεως της εργασίας μου μετακινούμαι σε όλη την Αττική

Επίσης τι ημερομηνίες θα βάλουμε ;

Θεωρητικά μπορούμε να βάλουμε από 15/2/21 έως το επόμενο μουντιάλ

Πόσο πιο σκ@τ@ μπορούν να τα κάνουν ρε γμτ...

Y.Γ. Στο "χαβαλέ" νέο της ημέρας, διαβάζοντας το άρθρο, βρήκα μετά από 15 χρόνια την ταυτότητά μου του ΤΕΕ :D :D

Edited by AristidisZ
Link to comment
Share on other sites

Εκδίδουν νέο έντυπο μόνο οι ευρισκόμενοι σε κόκκινες περιοχές (πχ Αττική) ή όλοι μας ανεξαιρέτως??

Ευχαριστώ προκαταβολικά.................

Link to comment
Share on other sites

@AristidisZ Σ'εμένα βγάζει το έντυπο σαν κι αυτό που ανέβασε με καλυμμένα τα στοιχεία ο @georgegaleos, που έχει ισχύ έως την 22/2/2021.. Δύο ερωτήσεις:

α)αν υπάρχει καινούριο έντυπο στην εργανη το βρίσκουμε με την διαδικασία της αναζήτησης ή με εισαγωγή νέου εντύπου?

β) ποιες οι διαφορές των δύο εντύπων?..με μια πρώτη ματιά δεν βλέπω κάτι, πλην ότι είναι το νέο έγγραφο από 15/2 κι έπειτα και το κειμενάκι ότι με το παρόν θέλει και εκτύπωση από taxis..Γι'αυτό το κειμενάκι με την εκτύπωση από το ταξις γίνεται όλη η μανούρα?

Επειδή αρχίζω και πιστεύω ότι όλο αυτό το "ράβε ξήλωνε", αν δεν γίνεται απλά για λόγους ψυχαναγκασμού που μεταξύ μας είναι και αυτή μια πιθανότητα, αλλά  για λόγους ανεύρεσης διαφόρων που τριγυρνάνε όλη μέρα "παίζοντας το" ελ.επ, πέρασα τους κωδικούς ταξις στο κινητό και αν οι ελεγκτικοί μηχανισμοί αρχίζουν  και δυσπιστούν που δεν έχω το σκαγκ φάκελο μαζί μου, θα κοιτάξουν το ταξις μου από το κινητό. Βέβαια πολλές πληροφορές αρχίζουν και μαζεύονται σε μια συσκευούλα που μπορεί να χαθεί ή whatever αλλά και τί να κάνεις... Είστε στην 3η βιομηχανική επανάσταση μας είπανε να λέμε:grin:

Edited by pirsogiannis
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.