Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Διάβρωση αλουμινίου


mariage

Recommended Posts

8 ώρες πριν, mariage said:

Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σας. Η Alumil ήταν μάρκα, τα δουλεψε κάποιος αλουμινας που νομίζω συνεργαζόταν με εξωτερικό βαφειο. Έχετε κάποια σκέψη για το τι φταίει; Αν έχετε λίγο χρόνο δείτε τις φωτογραφίες που πρωτεστειλα όταν έκανα την αναρτηση

τοτε φταιει ο βαφεας. Αυτο το φιλμ επικολλαται πανω στο αλουμινιο. Δεν φταιει το αλουμινιο αλλα ο βαφεας. Μπορει να σας το αφαιρεσει και να το ξαναπερασει ειδαλλως καινοιυρια κουφωματα να απαιτησετε.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kusta80 said:

τοτε φταιει ο βαφεας. Αυτο το φιλμ επικολλαται πανω στο αλουμινιο. Δεν φταιει το αλουμινιο αλλα ο βαφεας. Μπορει να σας το αφαιρεσει και να το ξαναπερασει ειδαλλως καινοιυρια κουφωματα να απαιτησετε.

Συγγνώμη που σας κουράζω, επειδή διαβάζω πολλά και δεν έχω γνώμη καλή, σας θυμίζει τη νηματοειδη διάβρωση; 

Link to comment
Share on other sites

ποιός να του την θυμίσει; Μάλλον κάτι δεν λέτε σωστά. Μήπως θέλετε να γράψετε σας θυμίζει κάτι η νηματοειδής διάβρωση;
Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Arche said:

ποιός να του την θυμίσει; Μάλλον κάτι δεν λέτε σωστά. Μήπως θέλετε να γράψετε σας θυμίζει κάτι η νηματοειδής διάβρωση;
Ευχαριστώ

 

Καλημέρα σας. Ο συνάδελφός σαςεχει δει φωτογραφίες που έχω αναρτήσειι από τα αλουμίνια. Τη νηματοειδη διάβρωση την διάβασα ψάχνοντας τυχαία στο διαδίκτυο και ρώτησα το συνάδελφο σας τη γνώμη του συγκριτικά με τις φωτο

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πριν, mariage said:

Συγγνώμη που σας κουράζω, επειδή διαβάζω πολλά και δεν έχω γνώμη καλή, σας θυμίζει τη νηματοειδη διάβρωση; 

Όχι καμία σχέση. είναι καθαρα αποτυχημένη βαφή. δεν ξέρω αν προηγήθηκε προανοδίωση ή όχι οπότε δεν μπορώ να εκφέρω πιο τεχνική άποψη. Μην το αφήσετε ετσι.

Link to comment
Share on other sites

On 2/22/2021 at 6:32 PM, kusta80 said:

Όχι καμία σχέση. είναι καθαρα αποτυχημένη βαφή. δεν ξέρω αν προηγήθηκε προανοδίωση ή όχι οπότε δεν μπορώ να εκφέρω πιο τεχνική άποψη. Μην το αφήσετε ετσι.

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο που διαθέσετε και για τις διευκρινίσεις σας. Δεν θυμάμαι αν είχε γίνει προανοδίωση, ίσως δεν ειχε γινει. Σίγουρα δεν ήταν επιλογή μας, αφού τηρήσαμε, όσο μάς ήταν γνωστοί, τους νόμους της τέχνης Προσπαθούμε να δούμε πώς θα βγάλουμε ακρη. 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.