Μετάβαση στο περιεχόμενο

Fespa - Μοντελοποίηση, ανάλυση, διαστασιολόγηση


skan

Recommended Posts

Aρη μου, δεν διαφωνουμε πως αυτη ειναι η ορθοτερη λυση.

Επισης, ξερεις πως απο τις φωτο θεμελιωσεων σου, σου εχ πει πολλες φορε πως η πρακτικη σου ειναι -σχεδον- αριστη.

 

Απο κει και μετα, Ηλια, θελεις να σου σκαναρω το κομματι που μιλα για αυτο τον τροπο προσομοιωσης ή το εχεις;

 

ΥΓ. Τελικα, πρεπει να μεταπηδήσουμε ΟΛΟΙ στο ΡΑΦ...

 

Το αν θα πρέπει να μεταπηδήσετε σε άλλο πρόγραμμα μάλλον εξαρτάται κυρίως από τις χρεώσεις της εταιρείας που προσπαθεί να πάρει μονομιάς όσα παίρνουν οι άλλες σε δόσεις.

Πάντως πρέπει να τους αναγνωρίσουμε ότι παρόλο που είναι πολύ αργοί το βελτιώνουν συνεχώς

Link to comment
Share on other sites

Το αν θα πρέπει να μεταπηδήσετε σε άλλο πρόγραμμα μάλλον εξαρτάται κυρίως από τις χρεώσεις της εταιρείας που προσπαθεί να πάρει μονομιάς όσα παίρνουν οι άλλες σε δόσεις.

Πάντως πρέπει να τους αναγνωρίσουμε ότι παρόλο που είναι πολύ αργοί το βελτιώνουν συνεχώς

To αν θα πρεπει να μεταπηδησουμε σε αλλο λογισμικο μαλλον εξαρταται απο την τσεπη μας. Πολυ θα ηθελα να τα εχω και τα 2.

 

Τωρα, αν πρεπει να τους αναγνωρισουμε κατι, δεν ξερω...

Αν γνωριζεις, το Φεσπα παει πισω στο 1992 (νομιζω) με περιβαλλον dos, τοτε που για μια απλη αναλυση, το αφηνανε ολο το βραδυ να δουλεψει. 20 χρονια μετα, δεν εχει βασικα πραγματα, όπως τριγωνικη κατανομη φορτιου η σημειακα φορτια για να μη μιλησουμε για αλλα (πχ μεταλλικα) ...

Link to comment
Share on other sites

Άρη δουλεύεις το ΡΑΦ πλέον?

Απλά προσπαθώ να ενημερώνομαι

 

To αν θα πρεπει να μεταπηδησουμε σε αλλο λογισμικο μαλλον εξαρταται απο την τσεπη μας. Πολυ θα ηθελα να τα εχω και τα 2.

 

Τωρα, αν πρεπει να τους αναγνωρισουμε κατι, δεν ξερω...

Αν γνωριζεις, το Φεσπα παει πισω στο 1992 (νομιζω) με περιβαλλον dos, τοτε που για μια απλη αναλυση, το αφηνανε ολο το βραδυ να δουλεψει. 20 χρονια μετα, δεν εχει βασικα πραγματα, όπως τριγωνικη κατανομη φορτιου η σημειακα φορτια για να μη μιλησουμε για αλλα (πχ μεταλλικα) ...

Η γενικότερη βελτίωση έχει γίνει όντως την τελευταία 5ετια

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Συναδελφοι στην εκδοση FESPA 10 EC (αλλα και στη τελευταια 10 R) στο τευχος υπολογισμων της φερουσας τοιχοποιας δεν αναγραφονται οι απαιτουμενοι ελεγχοι του EC6 αλλα μονο τα προκυπτοντα εντατικα μεγεθη.Υπαρχει καμμια πληροφορια γιαυτο ;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το πήρατε χαμπάρι ότι η LH ζητά λεφτά για αναβάθμιση όπου δεν αλλάζει το αρχικό ψηφίο?

Δηλαδή το 5.xxx δεν γίνεται 6.xxx αλλά 5.yyy και η εταιρεία ζητά κανένα φράγκο μπας και πληρώσει κανέναν προγραμματιστή???

Link to comment
Share on other sites

Έχει πάρει κανείς αυτή την αναβάθμιση;

 

Εγώ προσωπικά θεωρώ εντελώς απαράδεκτο να ζητάνε επιπλέον χρήματα για αλλαγές στο καθαρά οπτικό μέρος του γραφικού περιβάλλοντος όπως επίσης και για το ότι τα αρχεία tek αποφάσισαν να τα κάνουν xml + 2 ακόμα αλλαγές. Στο κάτω κάτω 5000-6000€ που κάνει όλο το πακέτο πιστεύω ότι καλύπτει την ΟΠΟΙΑ αναβάθμιση στο gui ενός προγράμματος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν γραφουμε στο σωστο τοπικ αλλα συμφωνω.

 

Την εχουν δει καπως μου φαινεται.

Σου λεει οτι δεν χρεωνει υποστηριξη και καθε λιγο θα βγαζει μια αναβαθμιση της πλακας και θα σου λεει "φερε 100Ε γτ αλλαξα μια γραμματοσειρα"

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.