Μετάβαση στο περιεχόμενο

ΚΑΤΑΓΡΑΦΗ ΟΘΟΝΗΣ PC


gio

Recommended Posts

Υπάρχει κάποιο πρόγραμμα για εγγραφή οθόνης του υπολογιστή
....αλλά για συγκεκριμένο παράθυρο και όχι μόνο για την οθόνη, ώστε να μπορώ να συνεχίζω την δουλειά μου σε άλλη σελίδα.
Θέλω να καταγράψω μια τηλεδιάσκεψη .... αλλά ταυτόχρονα να μπορώ να δουλέψω κάτι άλλο σε άλλο παράθυρο.
(πχ εχω το πρόγραμμα ΟSB studio αλλά δεν ξέρω να το χρησιμοποιήσω )

Link to comment
Share on other sites

Aν εννοείς να γράφει μέρος της οθόνης πχ την μισή και εσύ να δουλεύεις στην άλλη μισή, νομίζω το κάνουν όλα.

Αν εννοείς να παίζει σε κάποια καρτέλα στο υπόβαθρο και εσύ να δουλεύεις  σε όλη την οθόνη, δεν γνωρίζω αν υπάρχει κάποιο που να το κάνει.

Μια παλιά έκδοση του Snagit που χρησιμοποιώ τώρα, σου επιτρέπει να επιλέξεις ακριβώς το σημείο της οθόνης που θα καταγράφει,αλλά και άλλα που είχα δοκιμάσει στο παρελθόν το έκαναν αυτό

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, mikegad said:

....Αν εννοείς να παίζει σε κάποια καρτέλα στο υπόβαθρο και εσύ να δουλεύεις  σε όλη την οθόνη, δεν γνωρίζω αν υπάρχει κάποιο που να το κάνει.....

ναι Αυτό εννοώ.

εγγρη τίτλο.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Γενικά τα minimized windows δεν τα κάνει render ο υπολογιστής, οπότε δε σου δίνεται η ικανότητα να κάνεις εγγραφή. Η λύση είναι με dual monitor setup, να έχεις στη μία οθόνη να παίζει αυτό που θες να κάνεις capture. Ίσως να έχουν βγάλει και καμία λύση τύπου mac με virtual monitors, όμως δεν το έχω ψάξει τόσο.

Link to comment
Share on other sites

Σε έμενα το addon που αναφέρει παραπάνω ο gio μου κάνει εγγραφή και σε ελαχιστοποιημένο παράθυρο.

Το πρόβλημα είναι πως δεν μου γράφει ποτέ ήχο και δεν μπορώ να βρω το λόγο

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.