Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

επιδομα σε νεους ελευθερους επαγγελματιες μηχανικους


Panos Kuv

Recommended Posts

Καλησπερα σας εχω κανει εναρξη απο τον Σεπτεμβρη σαν ελευθερος επαγγελματιας.Θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει κανεις αν δικαιουμαι το επιδομα των 400 .Στην αρχη ελεγαν οτι ειναι μετρο στηριξης ειδικα για τους νεους αυτοαπασχολουμενους,μετα τ αλλαξαν.Τελικως,τι ισχυει?

Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Panos Kuv said:

Καλησπερα σας εχω κανει εναρξη απο τον Σεπτεμβρη σαν ελευθερος επαγγελματιας.Θα ηθελα να ρωτησω αν γνωριζει κανεις αν δικαιουμαι το επιδομα των 400 .Στην αρχη ελεγαν οτι ειναι μετρο στηριξης ειδικα για τους νεους αυτοαπασχολουμενους,μετα τ αλλαξαν.Τελικως,τι ισχυει?

Ευχαριστω εκ των προτερων

Αίτηση υπέβαλλες ? Αν όχι δεν δικαιούσαι ....

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, SOTHRIS said:

Αίτηση υπέβαλλες ? Αν όχι δεν δικαιούσαι ....

 

Ο Λογιστης μου με ενημέρωσε ότι δεν δικαιούμαι το επίδομα και δε μου έκανε την αίτηση αλλά μου φανηκε περίεργο γ αυτό ρωτώ κ εσάς εδώ.Αισίως δεν έχω κόψει ακόμα κάποιο δελτίο από όταν έκανα την έναρξη όποτε δεν έχω κάποια έσοδα 

Link to comment
Share on other sites

On 9/3/2021 at 9:22 ΜΜ, Panos Kuv said:

Ο Λογιστης μου με ενημέρωσε ότι δεν δικαιούμαι το επίδομα και δε μου έκανε την αίτηση αλλά μου φανηκε περίεργο γ αυτό ρωτώ κ εσάς εδώ.Αισίως δεν έχω κόψει ακόμα κάποιο δελτίο από όταν έκανα την έναρξη όποτε δεν έχω κάποια έσοδα 

Από βδομάδα θα ξανα-ανοίξει η εφαρμογή , οπότε μπορείς να υποβάλεις αίτηση για λήψη αυτού του επιδόματος. Αν τώρα είσαι και δικαιούχος δεν μπορώ να το γνωρίζω....

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, katrmp said:

μπορεί κανείς να δεί αν είναι δικαιουχος?

Αν διαβάσει την εγκύκλιο και την εφαρμόσει σε ότι αφορά τα ατομικά του δεδομένα , καταλαβαίνει αν είναι δικαιούχος Αλλο τίποτε δεν υπάρχει.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Απο παργ. 3β του άρθρου 2 της οικ.5629/22/2021 (περί οικονομικής ενίσχυσης σε δικηγόρους, μηχανικούς, οικονομολόγους και γεωτεχνικούς), πρέπει να ικανοποιούνται και ο δύο υποπεριπτώσεις βα) και ββ) ή κάποια απο τις δύο ?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.