Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Επαγγ.δικαίωμα Εκπόνησης Μελετών Ενεργειακής Απόδοσης -ΚΕΝΑΚ 4Μ


Panos Kuv

Recommended Posts

Χαίρεται ,

Ειμαι καινούργιος μηχανικός περιβάλλοντος και σκέπτομαι να προβώ στην αγορά του ΚΕΝΑΚ της 4μ για να ξεκινήσω με ΠΕΑ.Προκειμένου να δω αν μπορώ να το εκμεταλλευτώ στο 100%,το ερώτημα μου είναι το εξής,η ενεργειακή μελέτη που εκδίδει το συγκεκριμένο προγραμμα αφορά το συγκεκριμένο δικαίωμα των ΜηΠερ που αναφέρεται σαν εκπόνηση μελετών ενεργειακής απόδοσης ;Ευχαριστώ πολύ 

Link to comment
Share on other sites

Μη μπερδεύεις το ΠΕΑ (Πιστοποιητικό Ενεργειακής Απόδοσης) με τη ΜΕΑ (Μελέτη Ενεργειακής Απόδοσης).

Δεν ξέρω τι κάνει το software (ίσως και τα δύο) και τι επαγγελματικά δικαιώματα έχεις (ίσως μόνο για ΠΕΑ ??? )

Link to comment
Share on other sites

On 13/3/2021 at 9:49 ΜΜ, antloukidis said:

Μη μπερδεύεις το ΠΕΑ (Πιστοποιητικό Ενεργειακής Απόδοσης) με τη ΜΕΑ (Μελέτη Ενεργειακής Απόδοσης).

Δεν ξέρω τι κάνει το software (ίσως και τα δύο) και τι επαγγελματικά δικαιώματα έχεις (ίσως μόνο για ΠΕΑ ??? )

Συναδελφε γνωριζω οτι υπαρχει διαφορα μεταξυ ΠΕΑ και ΜΕΑ.Το ερωτημα μου ειναι, οτι με δεδομενο οτι μπορω να χρησιμοποιησω το προαναφερθεν προγραμμα για ΠΕΑ,αν μπορω να το εκμεταλλευτω και για τις ενεργειακες μελετες που εκδιδει ,αν ειναι οι ιδιες δηλαδη (αυτες του 4ΜΚΕΝΑΚ) με αυτες του επαγγελματικου δικαιόματος των ΜηΠερ που αναφερεται σαν ''Εκπονηση Ενεργειακων Μελετων''.Ευχαριστω και συγγνωμη αν δεν εγινα κατανοητος.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.