Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ασφαλιστικό βιογραφικό συστήματος ΑΤΛΑΣ


triagio

Recommended Posts

Γειά σας συνάδελφοι.

Ενώ έχω πληρώσει κανονικά τις ασφαλιστικές εισφορές, το ασφαλιστικό βιογραφικό του συστήματος ΑΤΛΑΣ είναι ενημερωμένο μέχρι το Β εξάμηνο του 2015. Έχετε και εσείς παρόμοιο πρόβλημα;

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας.

Edited by triagio
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου φτάνει μέχρι το 2016! Που δεν το λες και βιογραφικό αυτό το πράγμα, "από - έως" και αυτό είναι όλο.

Η εξήγηση είναι ότι αργούν να περαστούν τα δεδομένα, ιδίως ότι αφορά από τη μετάβαση στον έφκα και εξής.

Σε κάθε περίπτωση είναι εξοργιστικό να πληρώνουμε τόσα λεφτά και να μας παρουσιάζουν πλατφόρμες που δε λειτουργούν.

Link to comment
Share on other sites

και εγώ μέχρι το 2016 είμαι...

με δύο εγγραφές ΕΤΑΑ-ΤΣΜΕΔΕ με τα ίδια στοιχεία και με μία επιπλέον εγγραφή ΙΚΑ χωρίς καν "απο"....χωρίς "έως"...

θυμάμαι που λέγανε σε συνεντέυξεις στα κανάλια οτι το ΑΤΛΑΣ είναι το βασικό πληροφοριακό σύστημα για αυτά τα θέματα και του δίνουν προτεραιότητα....

Edited by Alex259
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 16/3/2021 at 7:41 ΜΜ, Alex259 said:

και εγώ μέχρι το 2016 είμαι...

με δύο εγγραφές ΕΤΑΑ-ΤΣΜΕΔΕ με τα ίδια στοιχεία και με μία επιπλέον εγγραφή ΙΚΑ χωρίς καν "απο"....χωρίς "έως"...

θυμάμαι που λέγανε σε συνεντέυξεις στα κανάλια οτι το ΑΤΛΑΣ είναι το βασικό πληροφοριακό σύστημα για αυτά τα θέματα και του δίνουν προτεραιότητα....

και εγώ μέχρι 4/2016.

Μήπως επειδή το ΕΦΚΑ ξεκίνησε 1/1/2017  έχει το ΑΤΛΑΣ πληροφορίες μέχρι 2016. Το 2017 δεν πληρώσαμε το 2ο εξάμηνο 2016;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά, αν δεν κάνω λάθος, όλο το ασφαλιστικό βιογραφικό σου μπορείς να το δεις στην ιστοσελίδα του ΕΦΚΑ (https://www.efka.gov.gr/el/asphalismenoi/misthotoi/atomikos-logariasmos-asphalises) με κωδικούς TAXISNET. Αυτό με τον ATLAS είναι μεγάλη μπαρούφα.

Link to comment
Share on other sites

Σωστό, φαίνεται πλέον στη σελίδα του ΕΦΚΑ το ασφαλιστικό βιογραφικό μας. Η διαφορά σε μένα είναι πως από τα χρόνια εργασίας επί ΤΣΜΕΔΕ (μέχρι ιδρύσεως του ΕΦΚΑ) δε φαίνεται τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Πάντως το γεγονός ότι γράφουν από κάτω ότι δεν επιδέχεται σφραγίδα/υπογραφή και δεν αποτελεί βεβαίωση σημαίνει ότι και οι ίδιοι γνωρίζουν ότι δεν είναι και ευαγγέλιο αυτά που αναφέρονται.

Link to comment
Share on other sites

Ωωω καλά είσαι. Αυτή τη στιγμή όλοι οι χάκερ της Microsoft ψάχνουν για bugs στο Taxisnet και στο eΕΦΚΑ. Τα τοπ μυαλά των προγραμματιστών της υφηλίου βαράνε υπερωρίες για την ψηφιοποίηση του ελληνικού ασφαλιστικού μηχανισμού. Όχι κύριοι, νομίζετε απλά είναι τα πράγματα; Εδώ μιλάμε για εκσυγχρονισμό. Η ελληνική επανάσταση του 21' είναι ένα τίποτα μπροστά στην ψηφιακή επανάσταση που συντελείται τώρα, ναι κύριοι, τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.