Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

ΕΕΤΕΜ & Εγγραφή στο Μητρώο Ελεγκτών Δόμησης


Recommended Posts

On 26/3/2021 at 4:31 ΜΜ, koulosb said:

Στην σφραγιδα μονο τον αριθμο ΤΕΕ.....μην ασχοληθεις ποτε με την ΕΕΤΕΜ.

 

On 26/3/2021 at 11:45 ΠΜ, mikegad said:

*edit

συγνώμη έκανα κατά λάθος παραθεση

 

On 26/3/2021 at 9:42 ΠΜ, melissa said:

Ο Ν.4030/11 έχει τροποποιηθεί αρκετές φορές. Σε μία από τις τελευταίες τροποποιήσεις απαλλάσσει τους πτυχιούχους από την υποχρεωτική εγγραφή στην ΕΕΤΕΜ για να γίνουν ελεγκτές δόμησης.

Ν.4602/2019 άρθρο 61§1 ΦΕΚ45/Α/9-3-19

image.png.8cb7d4f4372d662fd30b61529490d2ca.png

 

είναι εξοργιστικό το ότι η ενημέρωση που δίνεται από φορείς του κράτους είναι ελλιπής.  

 

On 26/3/2021 at 12:39 ΠΜ, aneida said:

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Δηλαδή δεν ισχύει ούτε το ότι επιβάλλεται να έχω αριθμό μητρώου ΕΕΤΕΜ στη σφραγίδα μου; Ή το ότι για να κάνω έναρξη στην εφορία πρεπει να είμαι γραμμένη στην ΕΕΤΕΜ; Δεν υπάρχει δηλαδή κάποια περίπτωση να αποδειχτεί απαραίτητη η εγγραφή μου και μάλιστα η έγκαιρη;

 

Ευχαριστώ και πάλι.

 

Καλημέρα σας και συγγνώμη που σας ρωτάω ετσι και όλους μαζί αλλά νομίζω μόνο εσείς μπορείτε να με βοηθήσετε! Θέλω να κάνω έναρξη επαγγέλματος, είμαι πτυχιούχος από ΤΕΙ ο τίτλος μου είναι Πολιτικός Μηχανικός Τ.Ε., τι κινήσεις πρέπει να κάνω για να βγάλω άδεια άσκησης επαγγέλματος και σε ποιο μητρώο; Στο τεε που ρώτησα μου είπαν πως δεν γίνεται επειδή είμαι τεχνολογικής εκπαίδευσης, άλλοι μου είπαν στο εετεμ αλλα δεν το θεωρώ έμπιστο, έχετε να με πρότεινε κάτι ή γνωρίζετε από δικιά σας εμπειρία κάτι ανάλογο; ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

19 λεπτά πριν, Γιωργος Ασλανιδης said:

...έχετε να με πρότεινε κάτι....

άποψη μου .. χωρίς να έχω την ανάλογη εμπειρία και τα ειδικά προβλήματα που έχετε ως ειδικότητες ...

Όπου μπορείς να γραφτείς, γράψου.

Και ΕΕΤΕΜ και ΤΕΕ και όπου σου δίνουν το δικαίωμα.... ειδικά στον βαθμό που τα ζητήματα δικαιωμάτων σας είναι χύμα ακόμα.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που αποφάσισα εγώ τελικά ήταν να γραφτώ στο ΤΕΕ και μόνο. Δεν βρήκα κανέναν καλό λόγο να γραφτώ στην ΕΕΤΕΜ. Έστειλα την αίτηση που θα βρεις εδω: 

http://portal.tee.gr/portal/page/portal/mhtrwo/mitrwo/entypa/aithsh-eggrafhs-mytee-mhxanikos.pdf

στο [email protected] με συνημμένο το πτυχίο μου.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Καλησπέρα, θέλωντας να διευκρινήσω το παραπάνω θέμα και προς άλλη κατεύθυνση.
Θα ισχύει το ίδιο και για μηχανολογους Τ.Ε που θελουν να εγγραφούν ως ενεργειακοί επιθεωρητές, το έχει συναντήσει κάποιος συνάδελφος;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.