Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Aγροτεμάχιο εντός Νατούρα και Αρχαιολογικής Ζώνης τύπου Β


Rodi2

Recommended Posts

Σκέφτομαι την αγορά 4 αγροτεμαχίων τα οποία βρίσκονται εντός Νατούρα και αρχαιολογικής ζώνης τύπου Β, περίπου 6,5 στρεμμάτων συνολικά. Τα ερωτήματα μου είναι:

- Θεωρείται άρτιο και οικοδομήσιμο κατά παρέκκλιση; (>4 στρέμματα). Ποιος θεωρείται ο χρόνος δημιουργίας τους; όταν εγώ τα αγοράσω ή από τότε που τα έχουν στην κατοχή τους οι ιδιοκτήτες τους; (προς του 1990)

- Σε περίπτωση που δεν μπορώ να χτίσω οικία και χρειάζομαι 10 στρέμματα για να το κάνω, πόσο χτίζω στα 10 στρέμματα; 

- Μπορώ να βάλω τροχήλατη καντίνα; Έχω δικαίωμα χρήσης του προτιμησιακού καθώς βλέπει σε παραλία;

 

Προσπαθώ να δω εάν με συμφέρει η αγορά τους, μην δώσω χρήματα για κάτι που τελικά δεν θα μπορώ να αξιοποιήσω.

Παρακαλώ θερμά για τις συμβουλές σας.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Για να δείτε αν σας συμφέρει η αγορά σε τόσα λεπτά ζητήματα με τόσες λεπτομέρειες θα επισκεφτείτε ένα τεχνικο γραφείο της περιοχής σας, και θα σας απαντήσει πλήρως στα ερωτήματα σας.

Από φόρουμ για τέτοιου είδους σοβαρά ζητήματα απαντήσεις δε θα βρείτε. 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.