Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Σύγκριση φωτοβολταϊκών πλαισίων


kostinio11

Recommended Posts

Συμφωνώ pv-t solar...

Δεν ξέρω εάν είναι 100% ελληνικό σαν τη φέτα ή το κρητικό ελαιόλαδο βέβαια!

Πραγματικά, όταν κάποιος αγοράζει ένα Mercedes, ψάχνει να βρει εάν ΟΛΑ τα υλικά του είναι γερμανικά και εάν οι παππούδες των εργατών που το έφτιαξαν είναι από τη Νυρεμβέργη?

Link to comment
Share on other sites

Μεταφέρθηκαν μηνύματα στο νέο topic Σχολιασμός εξοπλισμού φωτοβολταϊκού πάρκου, στην κατηγορία "Θέματα Ιδιωτών".

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ηθελα να σας ρωτησω αν εχετε ακουσει ή ακομη δει ή δοκιμασει τα JURAWATT , μου εχουν κανει προσφορα με τετοια πάνελ και ισχυριζονται οτι ειναι κορυφαιας απόδοσης (ενταξει ολοι αυτο λενε λιγο πολυ) και προπάντων...Made in Germany...

κανείς?....Ψαχνοντας βρηκα κ τα bosch για τα οποια βλεπω οτι εχουν μετρια χαρακτηριστικα και σχετικα καλη τιμή. Δεν εχουν καλη "φημη" πάντως, δεν ξερω ισως ειναι και ραδιο-αρβυλα...Εχω προς αμεση εγκατασταση ενα 10kw, νοτιο , εχω σαν επιλογη τα MAGE αλλα ψαχνω και και για εναλλακτική αν υπαρχει κατι καλυτερο ισως σε αυτα τα "κυβικα"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα.τα πλαίσια της x-group πανε πολύ καλά εδώ σε κάποιες στέγες που τα έχουν βάλει.δειτε τα όσοι ενδιαφέρεστε.εχει κάποιος άλλος θετικές αναφορές γι αυτά;

Link to comment
Share on other sites

  • 9 years later...

Καλησπέρα,

μεταφέρθηκαν μηνύματα στην κατηγορία "Θέματα Ιδιωτών"

https://www.michanikos.gr/forums/topic/62356-σύγκριση-φωτοβολταϊκών-πλαισίων/?_report=8275

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.