Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Ενημέρωση φακέλου αδείας


Recommended Posts

άντε να στο πω και αλλιώς φίλε κοντοπατριώτη μου (μη κοιτάς που μένω σήμερα) 

Το σύστημα ΤΕΕ αναφέρει αναθεώρηση 

και όχι ενημέρωση αν δεν κάνω λάθος

Στις αναθεωρήσεις και μόνο παλιά (την εποχή των ελαχίστων) προβλέπονταν ελαχίστη

Τώρα με την απελευθέρωση κόβεις όποια αμοιβή θες -οπότε κόψε και κάτι να πέσει και το παραδάκι

υ.γ ή αν θες πάρε τηλ στο ΤΕΕ

Edited by ΚΑΝΑ
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, 

γνωρίζει κάποιος στις επεξηγηματικές του ΝΟΚ ποιο σημείο λέει:

μέχρι τη δημιουργία της ηλεκτρονικής ταυτότητας του κτιρίου, γίνεται απλή αναθεώρηση του φακέλου ή κάτι τέτοιο για τις αλλαγές χρήσεων?

θέλω να κάνω αλλαγή χρήσης και η πολεοδομία δεν δέχεται ενημέρωση φακέλου επειδή δεν υπάρχει η ταυτότητα του κτιρίου, μου ζητάει κανονική άδεια...

Link to comment
Share on other sites

κάνε αναζήτηση (στη β' σελίδα)

το είχε αναρτήσει συνάδελφος (συγνώμη που δεν θυμάμαι το όνομά του)  

αρ πρωτ.:38283/17/9/2013/Δ.Ο.Κ.Κ 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

σε ισόγειο κτίριο που είχε βγει με Οικοδομική Άδεια με το παλιο τροπο και κατασκευαζεται τωρα, εαν θέλω να μεγαλώσω λίγο το πλατύσκαλο της εισοδου χρειάζεται ενημέρωση ή αναθεώρηση άδειας?

 

Πρέπει να περάσει Συμβούλιο αρχιτεκτονικής για μια τέτοια αλλαγή? είχε περάσει ΕΠΑΕ για την έκδοση άδειας

Link to comment
Share on other sites

Το ΣΑ ελέγχει τις όψεις. Το πλατύσκαλο είναι στο φέροντα οργανισμό (υποθέτω πως όχι) Κάνεις λοιπόν μια ενημέρωση φακέλου με τις αλλαγές στη διαμόρφωση του χώρου γύρω από το πλατύσκαλο (εφόσον δεν επιφέρει άλλες αλλαγές)

Link to comment
Share on other sites

Για την ενημέρωση, χρειάζονται μόνο τα νεα αρχιτεκτονικά σχέδια? τα οποία τα υποβάλλω με αίτηση?

 

Χρειαζεται κάτι αλλο?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σε μία εξαώροφη πολυκατοικία με υπόγειο ο ιδιοκτήτης δεν θέλει να κατασκευάσει το υπόγειο για οικονομικούς λόγους.

 

Χρειάζεται ενημέρωση ή αναθεώρηση; 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.