Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Ενίσχυση για αγορά εξοπλισμού - ζητήματα που αφορούν προϋποθέσεις εισαγωγής


Recommended Posts

ρωτησε κανεις αν μπορει να επιδοτηθει τηλεοραση?

 

Στον οδηγό που βρήκα στο ependyseis.gr αναφέρει:

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΛΕΞΙΜΕΣ ΟΙ ΑΚΟΛΟΥΘΕΣ ΔΑΠΑΝΕΣ:

...

Επεμβάσεις επί ακινήτων οποιασδήποτε μορφής

Μεταφορικά μέσα και εξοπλισμός αυτών

Εξοπλισμός (έπιπλα) γραφείου

Τεχνολογικός και λοιπός εξοπλισμός μη σχετικός και μη απαραίτητος για την άσκηση της συγκεκριμένης δραστηριότητας (π.χ. συστήματα κλιματισμού, συστήματα ήχου και εικόνας, εξοπλισμός κινητής τηλεφωνίας, συστήματα πυρόσβεσης, συστήματα συναγερμού, συστήματα φωτισμού)

...

 

Οπότε μάλλον όχι η τηλεόρασή σου...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 764
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

εχω μπερδευτει τελειως...!!

Στο site του ΕΣΠΑ εκει οπου αναφερει την προκηρυξη, λεει οτι το οριο για τους μηχανικους ειναι 8.000. Οταν κατεβασα την προκηρυξη και την διαβασα, ειχε αλλα ορια!!! Συγκεκριμενα, λεει εως 16.000 για παλιους μηχανικους και 10.000 για νεους. (εντασομαστε στην κατηγορια 2)

 

Τι ισχυει τελικά????

 

Sorry που επιμενω, αλλα ξερει κανεις να μου απαντησει?

Link to comment
Share on other sites

Στον οδηγό που βρήκα στο ependyseis.gr αναφέρει:

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΛΕΞΙΜΕΣ ΟΙ ΑΚΟΛΟΥΘΕΣ ΔΑΠΑΝΕΣ:

...

Επεμβάσεις επί ακινήτων οποιασδήποτε μορφής

Μεταφορικά μέσα και εξοπλισμός αυτών

Εξοπλισμός (έπιπλα) γραφείου

Τεχνολογικός και λοιπός εξοπλισμός μη σχετικός και μη απαραίτητος για την άσκηση της συγκεκριμένης δραστηριότητας (π.χ. συστήματα κλιματισμού, συστήματα ήχου και εικόνας, εξοπλισμός κινητής τηλεφωνίας, συστήματα πυρόσβεσης, συστήματα συναγερμού, συστήματα φωτισμού)

...

 

Οπότε μάλλον όχι η τηλεόρασή σου...

 

δλδ ενα home cinema δεν ειναι απαραιτητο?κακως.:grin:

Link to comment
Share on other sites

εχω μπερδευτει τελειως...!!

Στο site του ΕΣΠΑ εκει οπου αναφερει την προκηρυξη, λεει οτι το οριο για τους μηχανικους ειναι 8.000. Οταν κατεβασα την προκηρυξη και την διαβασα, ειχε αλλα ορια!!! Συγκεκριμενα, λεει εως 16.000 για παλιους μηχανικους και 10.000 για νεους. (εντασομαστε στην κατηγορια 2)

 

Τι ισχυει τελικά????

 

Το ποσό επιδότησης είναι 8.000€. Οι 16.000 και 10.000 που διάβασες είναι οι προϋπολογισμοί των προτάσεων. Αν υπολογίσεις την επιδότηση με ποσοστά 50% και 80% αντίστοιχα (για παλιούς και νέους) είναι:

 

16.000 x 50% = 8.000

και

10.000 x 80% = 8.000

 

Δεν άλλαξε κάτι δηλαδή. Ελπίζω να σε ξεμπέρδεψα ;)

Link to comment
Share on other sites

Για τον κωδικο 71.1 ξερει κανεις τι γινεται για τους αρχιτεκτονες? Οπως γραφει και ο pathfinder στη σελιδα 24 το προγραμμα υποβολης εχει τον κωδικο 71.11

 

Λιγο πιο κατω γραφει βεβαια οτι βρηκε και τον κωδικο 71.1 στπ προγραμμα. Δεν ξερω, εγω δεν τον βλεπω πουθενα, βρισκω μονο τον κωδικο 71.11

 

Τωρα αυτος θεωρειται ο ιδιος?

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγώ μια ερώτηση.Για νέο μηχανικό ο οποίος έχει το κωδικό 71.12 τι γίνεται.Στην προκήρυξη δεν το βλέπω αλλα το βλέπω σε άλλο site ως επιλέξιμο.

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι, για να καταλάβω καλα, θα πρέπει να έχω δηλωμένο στην εφορία εναν απο τους κωδικούς που είναι στην φόρμα (στο αρχειο exe). αν δεν έχω δεν μπορώ να παω στην ΔΟΥ και να προσθέσω εναν κωδικό?????

Link to comment
Share on other sites

kasvan,spat1980

 

Την αντιστοιχηση ως μονη παραδεκτή ενέργεια για το προγραμμα οσον αφορά τον ΚΑΔ,μου την έδωσε υπάλληλος του ΥΠΟΙΟ στα τηλεφωνα για το προγραμμα,ο ιδιος που με απεκλεισε λογω οτι έχω 71.12.12.02.

 

Οτι ο κωδικός μου δεν έχει προβλημα για το πρόγραμμα μου το είπε ο υπάλληλος απο την τεχνική υποστήριξη για τη συμπλήρωση της φόρμας απο το http://www.ependyseis.gr.

 

Ελπίζω ο πρώτος να έκανε λάθος και για την αντιστοιχηση και να μπορεί ο καθένας να κάνει οτι θέλει με τα ΚΑΔ.

 

Προτείνω τα εξής βήματα.

 

1.Βρείτε τι ΚΑΔ έχετε.Αν δεν μπορείτε επικοινωνήστε με την εφορία σας.

 

2.Ξεκινήστε με τη συμπλήρωση της φορμας.

 

http://www.ependyseis.gr/sub/epag/files/Elep_v1_2_090901.zip

 

Στο σημείο του ΚΑΔ παρτε ενα τηλεφωνο στην τεχνικη υποστήριξη για να είστε σιγουροι οτι η επιλογή που θα κάνετε θα είναι και η σωστή,και αν υπάρχει πρόβλημα ρωτήστε αυτούς για δυνατότητες αλλαγής.

 

http://www.ependyseis.gr/helpdesk.htm

Link to comment
Share on other sites

@sundance

Επειδή δεν έχεις Premium Account στο rapidshare το αρχείο που ανέβασες μπορεί να κατέβει μόνο 10 φορές.

Αν θες ανέβασέ το σε κάποιο άλλο server πχ. http://www.filedropper.com που δεν έχει περιορισμό στο download.

 

 

+1000 αν μπορεις sundance φορτωσέ το σε αλλο σερβερ π.χ megaupload.com thanks

Link to comment
Share on other sites

Συνάδελφοι, για να καταλάβω καλα, θα πρέπει να έχω δηλωμένο στην εφορία εναν απο τους κωδικούς που είναι στην φόρμα (στο αρχειο exe). αν δεν έχω δεν μπορώ να παω στην ΔΟΥ και να προσθέσω εναν κωδικό?????

 

Ακριβώς συνάδελφε. Μόνο ότι ΚΑΔ είχες δηλωμένο την 1/1/2009.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.