Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ενίσχυση για αγορά εξοπλισμού - ζητήματα που αφορούν προϋποθέσεις εισαγωγής


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 764
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το αναφέρω sundance για να δείξω πως ένα τμήμα των συναδέλφων δεν έχει τη δυνατότητα να "ξεφύγει", εάν θέλει φυσικά, από τη μισθωτή εργασία.

Δηλαδή, δεν υπάρχουν κίνητρα ή κάποια βοήθεια για να δημιουργηθούν νέες επιχειρήσεις

Link to comment
Share on other sites

"έχουν κάνει έναρξη επαγγέλματος πριν την 1η Ιανουαρίου 2009 και δεν απασχολούνται με σχέση εξαρτημένης εργασίας ."

Τι εννοεί σήμερα?Πότε αναφέρεται?Αν έχει δουλέψει με σύμβαση εργασίας ορισμένου χρόνου στο παρελθόν τι γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

Ε! όχι δεν νομίζω. Εξαρτημένη εργασία εννοείται μισθωτός... Επίσης, δεν νομίζω ότι ο οιωνεί μισθωτός έχει εξαρτημένη εργασία...

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως πιστευω οτι τους 5ετεις θα τους εξαιρεσει απο τα ορια.

 

ειναι και το πιο λογικο αλλωστε.

 

για να δουμε.

 

ΤΕΛΙΚΑ ΝΑΙ, σήμερα το πρωί στη ΝΕΤ ήταν ο εκπρόσωπος του υπουργείου (δε θυμάμαι το όνομα) και είπε ότι δέχτηκαν αντί για 3ετία το κριτήριο να ισχύσει μετά την 5ετία.

 

Τώρα συμβαίνει το εξής τραγελαφικό: ή κάτι παραπάνω ήξεραν οι εφημερίδες από το επίσημο site και τον υπουργό ή το λάθος που έκαναν και η σχετική θολούρα που υπήρχε στην ανακοίνωση τους ανάγκασε τελικά να το μεταφέρουν και για την πενταετία.

 

Επίσης είπε ότι θα ισχύσει σύστημα συγκριτικής αξιολόγησης των αιτήσεων.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.