Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Επαγγελματική κατεύθυνση- Ψυκτικός


Lesbiathan

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα, είμαι 3η λυκείου τώρα σε ΓΕΛ , αποφάσισα οτι θέλω να γινώ ψυκτικός. Και αναρωτιέμαι πιο είναι το πιο "δυνατό" πτυχίο ψυκτικού που έχει κύρος σε Ελλάδα και Ευρώπη/Εξωτερικό.

1. ΕΠΑΛ? 

2. ΟΑΕΔ/ΕΠΑ.Σ?

3. Ιδιωτικο ΙΕΚ?

Δεν ξέρω αν μου ξεφεύγει κάτι , και δυστυχώς στο σχολείο μου δεν μπορώ να βρώ πληροφορίες σχετικά με αυτό και ούτε από γνωστούς.

Επίσης εχω βρεί ενα πτυχίο σε Κύπρο , και ακούγεται αρκετά καλόhttp://www.mieek.ac.cy/index.php/el/programmata-spoudon/refrig-ilektromichanologikes-psyktikes-egkatastaseis

Αν γνωρίζει κάποιος οτιδήποτε παρακαλώ να μου απαντήσει γιατί ψάχνω καιρό τώρα και δεν έχω βγάλει άκρη. Ευχαριστώ.

Πρόσθεσε τονισμό στο κείμενο της δημοσίευσής σου. Επίλεξε "επεξεργασία" και διόρθωσέ το. Διάβασε προσεκτικά τους κανόνες συμμετοχής στο φόρουμ.

Pavlos33

Edited by Lesbiathan
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρεις αν αυτό της Κύπρου είναι το ίδιο με τα Δημόσια ΙΕΚ της Ελλάδας? 

Λέγεται Μεταλυκιακό Ινστιτόυτο Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης (Μ.Ι.Ε.Κ) ίσως να το λέω λαθός αλλά από ότι θυμάμαι έτσι πρέπει να είναι.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον είναι ισότιμο αλλά θα πας τόσο μακριά για ένα ΙΕΚ; Ανώτερο αποκλείεται να είναι πάντως.

Ο τίτλος βέβαια τυπικός είναι και για διορισμό στο δημόσιο. Το πιο δυνατό χαρτί είναι ο επαγγελματισμός που θα αποκτήσεις κοντά σε κάποιο καλό μάστορα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.