Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Μηχανολογος ως ψυκτικος!


Recommended Posts

Καλησπερα στην παρεα. Εχω πτυχιο μηχανολογου μηχανικου ΤΕΙ και θα ηθελα να ασχοληθω ως ψυκτικος. Μπορω με το πτυχιο μου να βγαλω αδεια ψυκτικου; Ευχαριστω εκ των προτερων!

Link to comment
Share on other sites

15 λεπτά πριν, Κωνσταντίνος Α. said:

... Μπορω με το πτυχιο μου να βγαλω αδεια ψυκτικου;...

Νομίζω πως ναι (και λογικό είναι).... υπάρχει και άλλο σχετικό θέμα ίδιο με το δικό σου, αν κάνεις αναζήτηση θα το βρεις.

 

επικουρικά βάλε την ειδικότητα σου στο προφίλ σου για να συνεχίσεις να έχεις πλήρη πρόσβαση σε όλες τις ενότητες ως Μηχανικός.

(και βάζε τόνους στα κείμενα σου και στους τίτλους ... υποχρεωτικό απο τους κανόνες του φόρουμ)

 

καλωσόρισες 🙂

Edited by Didonis
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

13 λεπτά πριν, Didonis said:

Νομίζω πως ναι (και λογικό είναι).... υπάρχει και άλλο σχετικό θέμα ίδιο με το δικό σου, αν κάνεις αναζήτηση θα το βρεις.

 

επικουρικά βάλε την ειδικότητα σου στο προφίλ σου για να συνεχίσεις να έχεις πλήρη πρόσβαση σε όλες τις ενότητες ως Μηχανικός.

(και βάζε τόνους στα κείμενα σου και στους τίτλους ... υποχρεωτικό απο τους κανόνες του φόρουμ)

 

καλωσόρισες 🙂

Καλώς σας βρήκα και ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση! 

Link to comment
Share on other sites

έχε κατά νου όμως, ότι σχετικά με το ερώτημα σου εγώ απλά νομίζω... και δεν γνωρίζω με βεβαιότητα, την οποία θα την έχεις από συναδέρφους της ειδικότητας σου ως πιο αρμόδιοι φυσικά με τα του οίκου σας.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μπες κατ΄ αρχήν εδώ. Κοίταξε όλο το site, αν σε ενδιαφέρει και κάτι άλλο εκτός του ψυκτικού και ότι θέλεις ρώτα. Νομίζω ότι σαν ψυκτικός, αν ανοίξεις επιχείρηση και αγοράζεις φρέον, θες και μια πιστοποίηση για διαχείριση αερίων θερμοκηπίου. 

  • Thanks 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Καλησπέρα,

Μετά από 1 χρόνο αδράνειας του topic επιστρέφω να σε ενημερώσω Κωνσταντίνε οτι αυτοδίκαια με τη λήψη του πτυχίου σου, πας στη διεύθυνση βιομηχανίας και χορήγηση αδειών της εκάστοτε Π.Ε που ανήκεις και παίρνεις γύρω στις 7 άδειες ασκήσεως επαγγέλματος όπου μια εξ αυτών είναι του Τεχνίτη, Αρχιτεχνίτη και εργοδηγού Ψυκτικού, όπως αυτές ορίζονται στο Π.Δ. 114/2012 (ΦΕΚ 199Α')

Ελπίζω να βοήθησα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.