Μετάβαση στο περιεχόμενο

Αναγνωριση πτυχίου Πολ. Μηχανικού απο Ην. Βασίλειο


VK92

Recommended Posts

Καλημέρα, είμαι απόφοιτος πολιτικός μηχανικός σε διαδικασία αναγνωρισης του πτυχίου μου απο τον ΔΟΑΤΑΠ, και θα ήθελα να ρωτήσω εάν μπορεί κάποιος που έχει περάσει την διαδικασία αντιστοιχίας και ισοτιμίας να με κατατοπίσει ως προς την επιλογή της πολυτεχνικής σχολής πολιτικών μηχανικών Ελλάδας. Εχω πτυχίο Bsc in Civil Engineering 2:1 (Honours) 3ετες απο University of Coventry και 4ετες MEng in civil Engineering First (Honours) University of Greenwich. Το 4ετές πτυχίο το ξεκίνησα από τον δεύτερο χρόνο εφόσον είχα τελειώσει το BSc. Ο βασικός μου προβληματισμος έγκειται στο πως θα αντιστοιχίσω τα μαθήματα που έχω παρακολουθήσει σε σχέση με τα αντίστοιχα της Ελλάδας μιας και η δομή τους διαφέρει σε σχέση με εδώ και εάν πρέπει να κοιτάξω κυρίως την αντιστοιχία των μαθημάτων κορμού των ελληνικών σχολών μιάς και ο συνολικός αριθμός τους ειναι μεγαλύτερος απο αυτών που έχει μια σχολή εξωτερικού. 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια. 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.