Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Σχετικά με καταμέτρηση ΔΕΗ


panagism9

Recommended Posts

1 ώρα πριν, panagism9 said:

Απαντώ 

1.  Αρχικά επικοινώνησα με τη ΔΕΗ η οποία με παρεπεμψε στο δεδδηε.  Έπειτα επικοινώνησα με δεδδηε ο οποίος με τη σειρά του μου είπε ότι αρμόδιος γι αυτό είναι ο παροχής που έχω συμβόλαιο. Η επικοινωνία έγινε γραπτώς και οι απαντήσεις ήταν  από τις αρμόδιες υπηρεσίες της περιοχής μου. 

2. Το γνωρίζω. Για ρυθμιζόμενες χρεώσεις με 400kwh έχεις διαφορετική χρέωση σε σχέση με 1239kwh και πόσο μάλιστα όταν είναι έναντι.  Μεχρι τώρα παραπάνω από 300kwh το μήνα δεν καταναλώνω.

3. Ο μέτρησης είναι με νυχτερινό.  Δεν αναφέρομαι σε εγγύηση καθώς έχει πληρωθεί ξεχωριστά όταν  έκανα το συμβόλαιο. 

4. Το συμβόλαιο είναι το my home enter με 0.105  τη μέρα και 0.078 τη νύχτα. 

Εάν ρώτησες τον ΔΕΔΔΗΕ για το λοφαριασμό, λογικά και σωστά, απάντησε ότι αρμόδια είναι η ΔΕΗ.

Εάν ρώτησες για τις ενδείξεις, εέιναι αδύνατο να σε παρέπεμψε στον πάροχο.

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

14 λεπτά πριν, MAKAP said:

Εάν ρώτησες τον ΔΕΔΔΗΕ για το λοφαριασμό, λογικά και σωστά, απάντησε ότι αρμόδια είναι η ΔΕΗ.

Εάν ρώτησες για τις ενδείξεις, εέιναι αδύνατο να σε παρέπεμψε στον πάροχο.

 

Ανέφερα όλο το ιστορικό κ με οαρεπεμψαν οι του δεδδηε στη ΔΕΗ... 

56 λεπτά πριν, astrah said:

Απλά κάλεσε την καταμέτρηση του ΔΕΔΔΗΕ, δώσε τις ενδείξεις του μετρητή και ο επόμενος λογαριασμός θα βγει πιστωτικός. 

Ναι θα βγει πιστωτικος σωστά!  Το θέμα είναι ότι δεν γίνεται κάθε δύο λογαριασμούς να μου έρχεται να πληρώνω 200αρια. Ξανά λέω ότι ο πρώτος μ ήρθε 192€ ο δεύτερος που έβαλα εγώ τις μετρήσεις ήρθε - 48€, κ ο τρίτος 239€. Στον πρώτο μου έβαλαν 1041kwh k στον τρίτο 1239kwh κ οι δύο έναντι. 

Link to comment
Share on other sites

Η εύκολη λύση είναι να καταχωρείς τις ενδείξεις για περίοδο ενός έτους ώστε να υπάρχουν στο σύστημα δεδομένα για τους μετά το πρώτο έτος έναντι λογαριασμούς...

Με τον "δύσκολο τρόπο" δεν νομίζω ότι θα βρεις εγκαίρως άκρη....

Edited by astrah
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, astrah said:

Η εύκολη λύση είναι να καταχωρείς τις ενδείξεις για περίοδο ενός έτους ώστε να υπάρχουν στο σύστημα δεδομένα για τους μετά το πρώτο έτος έναντι λογαριασμούς...

Με τον "δύσκολο τρόπο" δεν νομίζω ότι θα βρεις εγκαίρως άκρη....

Αυτό προσπαθώ να κάνω,  να περνάω μόνος μου τις ενδείξεις.  Για να δούμε... 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.