Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Aνακαίνιση οικίας και κατασκευή αυλής .


Recommended Posts

Καλησπέρα σας , πως θα μπορώ να ξεκινήσω για την ολική ανακαίνηση του σπιτιού μου ειναι 45m2 ισόγειο σε πολυκατικία του 1960 ( Οικογενειακή  1ος - 2ος ) Το κατάστημα βρήσκεται στο ισόγειο ( 45m2 + 45m2 ) Ειναι 2 χωρισμένα (υπαρχουν χαρτιά και για τα δυο ειναι νομιμα ) . Το λέω κατάστημα γιατι ειναι δηλωμένο σαν επαγγελματικός χωρος στο Ε1 και θέλω εγω να το κάνω αλλαγή χρήσης σε  οικία . Δέν ξέρω πως να ξεκινήσω ( Πρώτα να φτιάξω την αλλαγή χρήσης μετα να βάλω μηχανικό μεσα ) ο χώρος αυτος ειναι οπως ειπα οικογενιακός  το εχει η μητέρα μου στο Ε1 και θέλω να το πάρω εγώ για να το κανω σπίτι να μένω να μην παω σε ενοίκιο ,   Θέλω όσο γινεται να μου βγεί οικονομικά δεν έχω καποια λευτα στην άκρη θα πάω  σε μηνα μηνα  400-500€/μήνας . Το ανέβασα εδώ γιατι δεν έχω κανέναν να με συμβουλέψει πως να ξεκινήσω κλπ κλπ ( Θα χρειαστώ μηχανικο , συμβολαιογραφο , τι αλλα ? ) Σας Ευχαριστώ .

Πρόσθεσε τονισμό και διόρθωσε την ορθογραφία (όπου χρειάζεται) στο κείμενο της δημοσίευσής σου. Επίλεξε "επεξεργασία (3 τελείες άνω δεξιά) για την διόρθωση. Διάβασε προσεκτικά τους κανόνες συμμετοχής στο φόρουμ. Pavlos 33

Edited by Pavlos33
διορθώθηκε η ορθογραφία του τίτλου
Link to comment
Share on other sites

λεφτα να εχεις κ προχωρας σε κοβω κανα 10ρι με 15 χιλιάρικα για ολική ανακαίνηση. ηλεκτρικα-υδραυλικά, ντουλάπες πλακάκια μπάνια κλπ. Κατα τα άλλα θα μιλήσεις με μηχανικό.

 

Edited by georges81
Link to comment
Share on other sites

και εγώ συμφωνώ ότι πρέπει να μιλήσεις πρώτα με μηχανικό που να ασχολείται με ανακαινίσεις, η τιμή που σου λέει ο συνάδελφος παραπάνω δεν ξέρω αν είναι σωστή και παρακάτω μπορεί να είναι, όπως και πιο πάνω, ανάλογα με το τι εσύ θες να κάνεις. 

Link to comment
Share on other sites

43 λεπτά πριν, Arche said:

και εγώ συμφωνώ ότι πρέπει να μιλήσεις πρώτα με μηχανικό που να ασχολείται με ανακαινίσεις, η τιμή που σου λέει ο συνάδελφος παραπάνω δεν ξέρω αν είναι σωστή και παρακάτω μπορεί να είναι, όπως και πιο πάνω, ανάλογα με το τι εσύ θες να κάνεις. 

δν είμαι συνάδελφος :) , ιδιώτης είμαι κ αυτό το καιρό κάνω ανακαίνηση κ γι αυτό δίνω μια τάξη μεγέθους να ξέρει πού βαδίζει γιατί για αλλού ξεκινάς κ αλλού φτάνεις κ αν δν έχεις το budget είναι κακό να μένει στη μέση το έργο κ να έχεις ένα σπίτι απλά γιαπί κ ίσως απλά να το αναβάλεις για αργότερα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.