Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τραγελαφικά σε Δημόσιες Υπηρεσίες και απαράδεκτες συμπεριφορές


giannist

Recommended Posts

Αν σας κουραζουν οι ιδιωτες και σας ενοχλουν και δεν μπορειτε να κανετε δουλεια, ας παραιτηθείτε....

Πολυ απλο... βρειτε αλλη δουλεια..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 323
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μπορεις σε παρακαλω να μου παραθεσεις το ΒΔ, ΠΔ, ΦΕΚ και δεν ξερω εγω τι αλλο που να λεει το 9-11 ή το 9-13μμ??????

 

Το ωράριο πλέον είναι 07.30 -15,30 ή 07.00-15,00 κλπ κλπ

Αυτό βγαίνει απόφαση ανα υπηρεσία πότε ξεκινάει

Η απόφαση είναι πρόσφατη και δεν την έχω

 

Αν σας κουραζουν οι ιδιωτες και σας ενοχλουν και δεν μπορειτε να κανετε δουλεια, ας παραιτηθείτε.... Πολυ απλο... βρειτε αλλη δουλεια..

 

Δεν είναι έτσι.

Ενοχλητικός είναι μόνο ο πονηρός. Ακόμα όμως και αυτόν πρέπει να τον αντιμετωπίζεις το ίδιο με τους άλλους.

 

Κουραστικό φυσικά και είναι να θέλεις να γράψεις ένα έγγραφο και να έχεις 10 από πάνω σου.

Εσύ θα το κάνεις το απόγευμα ή το βράδυ. Εμάς η ώρα είναι δεδομένη και όταν ποτέ δεν είσαι μόνος = ποτέ δεν μπορείς να το κάνεις.

Δεν μπορούμε να τα κάνουμε όλα στο σπίτι μας.

 

Καταλαβαίνω την εικόνα που έχεις στο μυαλό σου για τους ΔΥ γιατί είναι η ίδια με αυτή που έχω και εγώ για την πλειοψηφία.

Δεν είναι όμως παντού έτσι.

Edited by terry
Link to comment
Share on other sites

Το ωράριο πλέον είναι 07.30 -15,30 ή 07.00-15,00 κλπ κλπ

Αυτό βγαίνει απόφαση ανα υπηρεσία πότε ξεκινάει

Η απόφαση είναι πρόσφατη και δεν την έχω

 

Εγω θελω την αποφαση που λεει

Εξυπηρετηση κοινου 9.30-11.30

Link to comment
Share on other sites

Εγω θελω την αποφαση που λεει

Εξυπηρετηση κοινου 9.30-11.30

 

Τέτοια απόφαση δεν πρόκειται να βρεις. Οι ώρες εξυπηρέτησης κοινού είναι (κανονικά) πολύ περιορισμένες. Μου έχαν επειδειχθεί πρόσφατα σε φασαρία δύο υπουργικές αποφάσεις. Οι ώρες ήταν αν θυμάμαι καλά 12.00-15.00 μόνο και έγιναν 11.30-15.00 ή κάτι τέτοιο...

Το πρωτόκολλο είναι ανοιχτο 8 με 15, όχι τα γραφεία. Άλλο είναι το ωράριο του υπαλλήλου, άλλες οι ώρες λειτουργίας του πρωτοκόλλου και άλλες οι ώρες εισόδου κοινού.

 

Δεν το πίστευα, αλλά "χάρη" μας κάνουν που μας δέχονται από το πρωί. Φυσικά κάθε υπηρεσία εφορμόζει "κατά παράδοση" τα δικά της ωράρια αλλά αν το κάνεις θέμα και τύχεις σε κάποιον που ξέρει τι πραγματικά ισχύει, δεν θα σου βγει σε καλό.

Link to comment
Share on other sites

τότε δεν υπάρχει προβλημα

αντί να πηγαίνουμε εμεις οι μηχανικοί θα στέλνουμε τους ιδιώτες

 

να δεις ένα ξύλο που θα πέφτει κάθε φορά που θα παίρνει ο άλλος άδεια από την εργασία του και θα ακούει τις αρλούμπες πεί ωραρίου 12-13.30

Link to comment
Share on other sites

Οι ΥΑ ποιας χρονιας ηταν????

 

Η μία φετινή και η άλλη αρκετά παλιά.

 

Από όσο θυμάμαι, η φετινή έλεγε σε κάποιο σημείο "για τις υπηρεσίες που ίσχυε το περιορισμένο ωράριο κοινού, το νέο ωράριο είναι 11.30-15.00" ή κάτι τέτοιο τελοσπάντων χωρίς να λέει ποιές είναι αυτές. Το θέμα είναι ότι σύμφωνα με την παλιά απόφαση, κατά κανόνα ισχύει το περιορισμένο ωράριο εκτός αν εκδοθεί ειδική υπουργική απόφαση για συγκεκριμένη υπηρεσία που να ορίζει διαφορετικά.

 

Επειδή τελικά εξυπηρετήθηκα, δεν έδωσα μεγάλη σημασία στις αποφάσεις ούτε το έψαξα παραπέρα.

Link to comment
Share on other sites

Με λίγο google θα βρείτε αποτελέσματα σαν αυτό ή αυτό.

Είναι μάλλον δύσκολο να βρει κανείς τι ισχύει για τα πολεοδομικά γραφεία μέσα σε αυτόν τον κυκεώνα...

Edited by AlexisPap
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.