Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Εξουσιοδότηση Μηχανικού για Ηλεκτρονική ταυτότητα κτιρίου


Recommended Posts

Arche

Γιατί να πάρεις 2 βοηθούς και να μην τις μοιραστείς με 2-3 συναδέλφους, ώστε να μην χρειάζεται να τις ελέγχεις εσύ??

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα , σε μια 5 όροφη οικοδομή με σύσταση οριζοντιών , στην οποία ο μπαμπάς έχει 100% , υπογειο ,ισογειο β όροφο και δώμα. Η μία του κόρη έχει τον α όροφο αλλά μόνο ψιλή κυριότητα , την επικαρπία την κρατά ο πατέρας , το ίδιο και ο γ όροφος στην άλλη του κόρη...θα φτιάξω 3 υπέυθυνες δηλώσεις....? ή μπορώ και μία....?

Μπορώ να γράψω πως εγώ ο .....ιδιοκτήτης του...με ποσοστό και είδος ιδιοκτήσιας πλήρης κυριότητας επί των οριζόντιων...τάδε και έχοντας την επικαρπία των οριζοντίων τάδε....των οποίων την πλήρη κυριότητα έχουν οι....( τα ονόματα των κοριτσιών του) και να είναι μία που την συνυπογράφουν....?

Ευχαριστώ..

Link to comment
Share on other sites

Elena Στεφανάκη, θα έλεγα να μην βαριέσαι. 3 να κάνεις, ειδικά τώρα με το gov.gr τις κάνεις εύκολα.-

ΚΑΝΑ, να λείπουν εύχομαι οι παρεξηγήσεις, εγω αν και όταν φανεί αυτή η μεγάλη δουλειά που λέμε, δεν λέω ότι δεν θα την μοιραστώ με συναδέλφους, εξάλλου οι ανάγκες του κλάδου μας χρόνια τώρα είναι αρκετά μεγάλες. Οταν λεω βοηθούς δεν διαφωνώ να είναι Μηχανικοί.... Οκ το είπα έτσι βοηθοί.. Καθώς νοιώθω λίγο μεγάλος τώρα που ηλικιακά πλησιάζω τα 50. 

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν βαριέμαι απλά ρωτάω...

οκ! 3 λοιπόν εξουσιοδοτήσεις . Αυτή της κόρης με μπερδεύει καθώς δεν ξέρω πώς να τη γράψω....αν  γράψω ότι διαθέτει την ψιλή κυριότητα  ( που διαθέτει ) είναι αρκετό για να με εξουσιοδοτήσει...? επειδή δεν είναι πλήρης....

Ευχαριστώ ξανά...

 

Edited by Pavlos33
διαγραφή παράθεσης του αμέσως προηγούμενου μηνύματος (βλ. κανόνες συμμετοχής)
Link to comment
Share on other sites

νομίζω ότι εφόσον έχει την ψιλή κυριότητα την καθιστά άξια αυτή και μόνο να σου κάνει εξουσιοδότηση, καθότι όμως δεν είμαι σίγουρος περίμενε λίγο να σου επιβεβαιώσει και κάποιος συνάδελφος. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.