Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Υπερυψωμένη βεράντα γείτονα


antreas1984

Recommended Posts

3 minutes ago, antloukidis said:

Λυπάμαι αλλά οι παρανομίες δεν μου ...πάνε!

όπως νομίζεις φίλε μου εξάλλου εσυ μου είπες για τούς παράνομους τρόπους εγώ δεν γνωρίζω απο αυτα και ούτε ζήτησα εξαρχής κάτι τέτοιο......Αλλα και ούτε σου ζήτησα να κάνεις κάποια παρανομία εσένα προσωπικά......Άλλη φορά καλύτερα να μήν τα αναφέρεις καθόλου αφού δεν σου ..........πάνε.........ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Η κουβέντα ξεκίνησε, με την απορία σας αν είναι αυθαίρετη κατασκευή ή όχι.

Για να δικαιολογήσω την μόνη αποτελεσματική λύση που υπάρχει ( κλείσιμο με παραπέτο πάνινο, αλλά αφού μετά είπατε ότι πέφτουν και νερά, με κάτι αδιάβροχο), προσπάθησα να σας αποτρέψω από άλλες λύσεις ( νομικές σαν αμφιβόλου αποτελέσματος και κοστοβόρες ή παράνομες που αποκλείονται εξ ορισμού και από τους δύο μας).

Καλή επιτυχία σε ότι κάνετε τελικά. 

Edited by antloukidis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, antreas1984 said:

.... για να είμαι πιο συγκεκριμένος...

Όπως σου έγραψα και στην αρχή ο έλεγχος ενός κτηρίου αν έχει ή δεν έχει πολεοδομικές αυθαιρεσίες μπορεί να γίνει έχοντας ως προϋπόθεση να συγκριθούν τα εγκεκριμένα σχέδια με το ακίνητο.

Αφού αυτό δεν το παρέχεις τότε μπορούμε να θεωρήσουμε ότι το θέμα έχει ολοκληρωθεί σε ότι αφορά Μηχανικούς.

Τα υπόλοιπα ζητήματα, σχέσεων, γειτονίας κλπ. κ.λπ. αφορούν άλλους τομείς και όχι τα κτήρια.

Link to comment
Share on other sites

και γω νομιζω Διδώνης ότι το θέμα δεν θα έπρεπε να κλειδωθεί γιατί ο άνθρωπος μπορεί να θέλει χρόνο να βρει το διάγραμμα κάλυψης και την κάτοψη των ορόφων να μας δείξει προκειμένου να πούμε κάτι. Προς το παρόν ας πούμε ότι είναι ψηλό πράγματι αυτό το τετραγωνάκι που κάθονται οι 4 γριές και τον κοιτάνε. Και ναι έχει πρόβλημα θα πρέπει να το λύσει. Δεν συμφωνώ καθόλου με το παρανομος τρόπος και κακός αναφέρθηκε στην κοινόητητα μας κάτι τέτοιο, η μεγάλη πλειοψηφία θεωρώ ότι δεν ασχολείται με τέτοια πράγματα και νομίζω ότι υπευθηνα με ανάθεση σαν εργασία αν ασχολούνται ο φίλος πρέπει να το αναθέσει σε μηχανικό να ασχοληθεί σοβαρά γιατί με την κοινότητα μας την διαδικτυακή δεν μπορούν να προσσεγγιστούν τα καλά αποτελέσματα. 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.