Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Πρόβλημα με λεκανη


pangi

Recommended Posts

(Το θέμα μεταφέρθηκε στην ενότητα για ιδιώτες. Didonis)

Καλησπέρα σε όλους, πριν ένα χρόνο μπήκα σε ένα σπίτι το οποίο είχε θέμα με την λεκάνη, δεν έπαιρνε τα κοπρανα. 

Μιλώντας με τον προηγούμενο ιδιοκτήτη μου είπε ότι δεν είχε τέτοιο πρόβλημα επομένως σκέφτηκα είναι φραγμενη. Δοκίμασα αρκετά αποφρακτικα αλλά το πρόβλημα παραμένει. Φώναξα συνεργείο, το οποίο έβαλε κάμερα και μου είπε και είδα και εγώ ότι οι σωληνώσεις είναι πεντακάθαρες. Μπορεί να φταίει η λεκανη; να μπω στην διαδικασία να την αλλάξω; 

Edited by Didonis
Link to comment
Share on other sites

 

Καλέστε υδραυλικό να ελέγξει το καζανάκι και την λεκάνη.

Οι μηχανικοί δεν βοηθάνε, στην συγκεκριμένη περίπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Κάλεσα δεν είναι σίγουρος, απλά αναρωτιέμαι αν υπάρχει πιθανότητα να είναι λάθος η μελετη του αποχετευτικου σε ύψη και δεν έχει νόημα να μπω στην διαδικασία αλλαγής λεκανης

Link to comment
Share on other sites

Πώς δούλευε η αποχέτευση 1 χρόνο που είστε εκεί (αλλά και με τον προηγούμενο κάτοικο) ?

Τηλεδιάγνωση σίγουρα δεν γίνεται!

Μηχανολόγος μηχανικός μπορεί να σας απαντήσει μόνο αν τον καλέσετε επιτόπου, αλλά θα χρειαστεί να πληρώσετε και αυτόν, αλλά και τον υδραυλικό που θα έρθει μετά.

Καλέστε υδραυλικό, και αν δεν λύσει το πρόβλημα (μάλλον απίθανο αν είναι έμπειρος), καλέστε μηχανολόγο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 26/7/2021 at 5:14 ΜΜ, pangi said:

(Το θέμα μεταφέρθηκε στην ενότητα για ιδιώτες. Didonis)

Καλησπέρα σε όλους, πριν ένα χρόνο μπήκα σε ένα σπίτι το οποίο είχε θέμα με την λεκάνη, δεν έπαιρνε τα κοπρανα. 

Μιλώντας με τον προηγούμενο ιδιοκτήτη μου είπε ότι δεν είχε τέτοιο πρόβλημα επομένως σκέφτηκα είναι φραγμενη. Δοκίμασα αρκετά αποφρακτικα αλλά το πρόβλημα παραμένει. Φώναξα συνεργείο, το οποίο έβαλε κάμερα και μου είπε και είδα και εγώ ότι οι σωληνώσεις είναι πεντακάθαρες. Μπορεί να φταίει η λεκανη; να μπω στην διαδικασία να την αλλάξω; 

Το νερό φεύγει εύκολα απο την λεκάνη, ή ανεβαίνει η στάθμη κάθε φορά που πατάτε το καζανάκι;

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.