Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Διαχείριση τεχνικών έργων - ΕΑΠ


sundance

Recommended Posts

καλημέρα. πέρασα φέτος στην κατηγορία Α και θα ήθελα να κάνω κάποιες γενικές ερωτήσεις. Θεωρώ ότι το να ρωτήσω κάτι όπως το αν θα προλαβαίνω το διάβασμα δεν έχει νόημα. ο καθένας οργανώνει διαφορετικά τον χρόνο του.

αυτό που θα ήθελα να ρωτίσω είναι εάν το μεταπτυχιακό αυτό είναι τόσο δύσκολο όσο το παρουσιάζετε.

οι εργασίες και οι εξετάσεις είναι γενικά βατές? οι καθηγητές συνεννοήσιμοι?

αυτά.

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα. πέρασα φέτος στην κατηγορία Α και θα ήθελα να κάνω κάποιες γενικές ερωτήσεις. Θεωρώ ότι το να ρωτήσω κάτι όπως το αν θα προλαβαίνω το διάβασμα δεν έχει νόημα. ο καθένας οργανώνει διαφορετικά τον χρόνο του.

αυτό που θα ήθελα να ρωτίσω είναι εάν το μεταπτυχιακό αυτό είναι τόσο δύσκολο όσο το παρουσιάζετε.

οι εργασίες και οι εξετάσεις είναι γενικά βατές? οι καθηγητές συνεννοήσιμοι?

αυτά.

 

ευχαριστώ

 

Καλή χρονιά και καλή συνέχεια με το μεταπτυχιακό!

Η προσωπική μου άποψη: μην ανησυχείς, δεν είναι και τόσο δύσκολο και στο λέει κάποιος που δεν ακολουθεί και τον πιο ενδεδειγμένο τρόπο μελέτης! Δηλαδή ενασχόληση με τις εργασίες καμιά βδομάδα πριν την προθεσμία και για τις εξετάσεις μια επανάληψη των εργασιών και καμιά άσκηση ακόμα! Για τους καθηγητές, υπάρχουν απο ολα τα είδη, εξαρτάται ποιον θα πετύχεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά και καλή συνέχεια με το μεταπτυχιακό!

Η προσωπική μου άποψη: μην ανησυχείς, δεν είναι και τόσο δύσκολο και στο λέει κάποιος που δεν ακολουθεί και τον πιο ενδεδειγμένο τρόπο μελέτης! Δηλαδή ενασχόληση με τις εργασίες καμιά βδομάδα πριν την προθεσμία και για τις εξετάσεις μια επανάληψη των εργασιών και καμιά άσκηση ακόμα! Για τους καθηγητές, υπάρχουν απο ολα τα είδη, εξαρτάται ποιον θα πετύχεις!

 

 

 

Βασικά ο προβληματισμός μου είναι ότι στο τει έκανα μεν πολλεεεεες εργασίες αλλά πάντα είμασταν ομάδα. Είναι λιγες οι φορές που έκανα εργασία μόνη μου. και εδώ τώρα δε θα ξέρω καν ποιοι θα είναι οι συμφοιτητές μου πόσο μάλλον να εργαστούμε μαζί!

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

Καλησπέρα! Φέτος έφτασα πολύ κοντά. Είναι η έκτη φορά που κάνω αίτηση για το εν λόγω μεταπτυχιακό. Κληρώθηκα στη κατηγορία Β με αριθμό 47 (αριθμός αιτήσεων 581), για το πρόγραμμα 2. από ότι είδα οι θέσεις στη κατηγορία Α είναι 44. Υπάρχουν πιθανότητες φέτος να τα καταφέρω?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

@timman ως 3ος επιλαχόντας έχεις 99,99% πιθανότητες να μπεις. Κάνε τα χαρτιά σου οπωσδήποτε. Το μεταπτυχιακό αυτό είναι πολύ καλό, από την άποψη ότι διευρύνει τους γνωστικούς ορίζοντες σου, σε θέματα που μπορούν να έχουν εφαρμογή σε πολλαπλά πεδία (οικονομικά, νομοθεσία κλπ).

 

Οι σπουδές είναι αρκετά απαιτητικές αλλά το καλό είναι ότι εκτείνονται σε βάθος τριών ετών, οπότε αν έχεις ένα σταθερό τέμπο διαβάσματος δεν θα αντιμετωπίσεις προβλήματα. Καλές σπουδές...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.