Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Διαχείριση τεχνικών έργων - ΕΑΠ


sundance

Recommended Posts

Είμαι πρωτοετής στο ΔΧΤ. Το θέμα είναι ότι την πάτησα διότι η έναρξη του μεταπτυχιακού συνέπεσε με έναρξη νέας δουλειάς (κάτι που δεν είχα υπολογίσει και είχα πάρει δύο ενότητες). Το αποτέλεσμα τώρα είναι να τρέχω και να μην φτάνω. Βέβαια ουδέν κακό αμιγές καλού, αφού η νέα μου δουλειά αφορά project management και ήδη οι γνώσεις που λαμβάνω έχουν εφαρμογή στη δουλειά μου.

Όσο για το εάν είναι πρακτικά χρήσιμο ως αντικείμενο συμφωνώ ότι έχει να κάνει με τη δουλειά του καθενός (δεν νομίζω να ήταν χρήσιμο σε κάποιον που ασχολείται αποκλειστικά με στατικές μελέτες π.χ.).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια χαρα

 

Γνωριζει κανεις τιποτα παραπανω για τις σπουδες στο ανοιχτο πανεπιστημιο? Ημουν τυχερος και κληρωθηκα στην "διαχειριση τεχνικων εργων", ειχε τους πιο πολλους υποψηφιους. Εχω υποψη οτι ειναι το λιγοτερο 2,5 χρονια και τα διδακτρα στο συνολο 4250 ευρω!!!(850 ευρω καθε ενοτητα) και οτι ειναι αναγνωρισμενο απο το κρατος. Θα θελα να με ενημερωσει οποιος γνωριζει εαν θα με βοηθησει το συγκεκριμενο μεταπτυχιακο σαν ηλεκτρολογο μηχανικο - ενεργειακο, καθως σκεφτομαι να φυγω εξω για μεταπτυχιακο σε ανανεωσιμες πηγες ενεργειας.

ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Παρατηρήσεις:

_ Τα θέματα πρέπει να αναρτώνται στην σωστή θεματική κατηγορία ανεξάρτητα της επαγγελματικής σας ιδιότητας. Ένας Πολιτικός Μηχανικός πχ δεν δημοσιεύει ένα θέμα που αφορά "Αμοιβές-Οικονομικά Αδειών" στην ενότητα των "Πολιτικών Μηχανικών".

_ Πριν ανοίξουμε καινούργιο θέμα χρησιμοποιούμε την "Αναζήτηση".

Παρακαλώ διαβάστε τους Κανόνες Συμμετοχής του forum.

Ευχαριστώ, Χάρης.

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα!!! ευχομαι υγεια κ ευτυχια σε ολους!!!

Κληρωθηκα και εγω στην διαχειριση τεχνικων εργων, τωρα σαν ηλεκτρολογο μηχανικο δεν ξερω κατα ποσο θα με βοηθησει, θα δουμε. Θα θελα να ρωτησω εαν στα αιτηση εγγραφης πρεπει να στειλουμε μαζι και καποιο χαρτι για γνωση ξενης γλωσσας γιατι στην σελιδα δεν το διευκρινιζει απλως λεει οτι η γνωση μιας ξενης γλωσσας 8α βοηθησει σημαντικα. Το ρωταω γιατι εχω lower και το εχω χασει εαν ειναι να ζητησω επανεκδοση που ειναι και ακριβη απο οτι εχω ακουσει 30 με 50 ευρω!

Οποιος εχει κανει παλιοτερα αιτηση θα εκτιμουσα πολυ εαν με ενημερωνε.

Link to comment
Share on other sites

γειά σας! είμαι στην διπλωματική του μεταπτυχιακού αυτού. Δηλαδή τελειώνω συντόμως!

Link to comment
Share on other sites

Έκανα αίτηση στο Ανοικτό Πανεπιστήμιο για Μεταπτυχιακό (Διαχείρηση Τεχνικών Έργων) και έγινα δεκτός. Υπάρχει κάποιος συνάδελφος ο οποίος το χει τελιώσει να ρωτήσω κάποια πράγματα;

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Απο τον Οκτώβρη θα είμαι και εγώ νέος φοιτητής στο μεταπτυχιακό ΔΧΤ. Που θα μπορούσα να βρω παλαιά θέματα & εργασίες για τις ΘΕ του μεταπτυχιακού?

Ευχαριστώ για τη βοηθειά σου!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Από πού μπορούμε να βρούμε στοιχεία για το μεταπτυχιακό και να υποβάλουμε αίτηση; Έχετε τη σχετική ιστοσελίδα; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.