Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πρόγραμμα Εξοικονομώ 2021


Recommended Posts

Θνξ..

Να ρωτήσω κάτι άλλο. Εγώ στο Α ΠΕΑ μου έχω π.χ. 6 παρεμβάσεις για αναβάθμιση. Στο πρόγραμμα ο προυπολογισμός μου φτάνει για τις 3 λόγω του 200 ευρώ/μ2. 

Στις παρεμβάσεις λοιπόν καταχωρώ μόνο τις 3 και στα λοιπά στοιχεία στο 5.Α γράφω ότι θα γίνουν επίσης και οι άλλες 3 αλλά δεν καταχωρούνται στο πρόγραμμα καθώς δεν υπάρχει άλλος πορυπολογισμός. Είναι σωστό αυτό ? Μήπως πρέπει να καταχωρήσω και τις 6 παρεμβάσεις και ας βγαίνω τελείως εκτός προυπολογισμού ? Και αν γίνει αυτό πως θα επιμερήσει το πρόγραμμα τον προυπολογισμό σε κάθε παρέμβαση ? 

Αν π.χ. έχω 

Π1 - 5000

Π2 - 2000

Π3 - 3000

Π4 - 3000

Π5 - 2000

Π6 - 1000

Σύνολο - 16000 αλλά το ταβάνι μου είναι 10.000. Τότε θα κόψει από την κάθε παρέμβαση (16000 - 10000) / 6 = 1000 ? Ο πελάτης προτιμά να κάνει τις 3 πρώτες παρεμβάσεις μέσω προγράμματος ολόκληρες και τις άλλες 3 να τις κάνει εκτός προγράμματος για να είναι καλλυμένο και το Β ΠΕΑ και να εφαρμόζεται το απαιτούμενο σενάριο.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

52 λεπτά πριν, yian said:

@nik δίκιο έχεις, κεκτημένη ταχύτητα από τους προηγούμενους κύκλους, μόλις είδα ότι δεν το απαιτεί ως δικαιολογητικό.

Το Παράρτημα ΙΙΙ  (πρόταση παρεμβάσεων) το ζητάει στην ολοκλήρωση καταχώρησης της αίτησης στο στάδιο 2.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, yian said:

Μάλιστα, με αυτό το δεδομένο @dib επανέρχεται η ερώτηση αν το έχει κάποιος συνάδερφος σε doc μορφή.

 

3 ΠΑΡΑΡΤΗΜΑ III Πρόταση Παρεμβάσεων.docx

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, dib said:

Το Παράρτημα ΙΙΙ  (πρόταση παρεμβάσεων) το ζητάει στην ολοκλήρωση καταχώρησης της αίτησης στο στάδιο 2.

Τελικά πρέπει να ανέβει και σκαναρισμένο; Όπως παλιά;

Link to comment
Share on other sites

15 λεπτά πριν, vagom said:

Τελικά πρέπει να ανέβει και σκαναρισμένο; Όπως παλιά;

Δυστυχώς όχι….. ( γιατί τα είχα έτοιμα..)..

πρεπει να συμπληρώσουμε στο αντίστοιχο πεδίο την περιγραφή των παρεμβάσεων που θα πρέπει να είναι συνοπτική και περιεκτική γιατί έχει περιορισμό στον αριθμό των χαρακτήρων που δέχεται ….

Αυτό το διαπίστωσα όταν δεν δεχόταν όλη την αναλυτική περιγραφή που είχα κάνει copy paste…..

Edited by pggiotas
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.