Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πρόγραμμα Εξοικονομώ 2021


Recommended Posts

Δεν ξέρω τα 3000€ τι αφορά γιατί δεν λες, αλλά υποθέτω οτι θα μείωσε και την εξοικονόμηση ενέργειας (KWh/m2) γι' αυτό έπεσαν τα μόρια....

Μια σκέψη έκανε, ίσως και να είναι λάθος.

 

 

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η εξοικονόμηση ενέργειας όμως προκύπτει από το ΠΕΑ και δεν έχει αλλάξει. Τα 3000 ευρώ κατέβηκαν γιατί εκεί που είχα βάλει τις ανώτατες τιμές του οδηγού τις κατέβασα. Επίσης μείωσα τις ποσότητες της θερμοπρόσοψης αφαιρώντας όλα τα ανοίγματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και καλή χρονιά.

Θα ήθελα να απευθύνω ένα ερώτημα που σχετίζεται με το τεχνικό κομμάτι, μιας και είμαι πρωτοεμφανιζόμενος στο Πρόγραμμα.

Στο λογισμικό ΤΕΕ ΚΕΝΑΚ, στα σενάρια, στα συστήματα, στην ψύξη, πώς θα "δείξω" τα 3 κλιματιστικά 9000btu το καθένα, που θα ήθελε να τοποθετήσει ο ωφελούμενος?

 

Ευχαριστώ προκαταβολικά.

Edited by manolis_tripsianis
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά χωρίς να θέλω να σε προσβάλω , καλό θα ήταν να διαβάσεις καλά τις ΤΟΤΤΕ και τον ΚΕΝΑΚ και μετά να ασχοληθείς με τα ΠΕΑ και κυρίως με το Εξοικονομώ …..

Το πιο εύκολο είναι να σου πει κάποιος συνάδελφος πως να συμπληρώσεις το σύστημα ψύξης αλλά μόνο κακό θα σου κάνει ….

στο site  του ΤΕΕ θα βρεις και ολόκληρο παράδειγμα ….

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, GeorgePi said:

 .... Επίσης μείωσα τις ποσότητες της θερμοπρόσοψης αφαιρώντας όλα τα ανοίγματα.

Δεν ξέρω τι και πως το εννοείς ...

46 λεπτά πριν, pggiotas said:

Πραγματικά χωρίς να θέλω να σε προσβάλω , καλό θα ήταν να διαβάσεις καλά τις ΤΟΤΤΕ και τον ΚΕΝΑΚ και μετά να ασχοληθείς με τα ΠΕΑ και κυρίως με το Εξοικονομώ …..

Συνάδελφε +1 ....

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, pggiotas said:

Πραγματικά χωρίς να θέλω να σε προσβάλω , καλό θα ήταν να διαβάσεις καλά τις ΤΟΤΤΕ και τον ΚΕΝΑΚ και μετά να ασχοληθείς με τα ΠΕΑ και κυρίως με το Εξοικονομώ …..

Το πιο εύκολο είναι να σου πει κάποιος συνάδελφος πως να συμπληρώσεις το σύστημα ψύξης αλλά μόνο κακό θα σου κάνει ….

στο site  του ΤΕΕ θα βρεις και ολόκληρο παράδειγμα ….

Δεν υπάρχει ούτε θέμα προσβολής, ούτε τίποτα. Τη δουλειά μας κάνουμε, ερωτήσεις απευθύνουμε και απαντήσεις λαμβάνουμε. Ευχαριστώ. Καλή συνέχεια.

Edited by manolis_tripsianis
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα
η πλατφόρμα του εξοικονομώ δεν αντιλαμβάνεται την αποσύνδεση και δεν με αφήνει να βγω για να στήσω άλλη αίτηση. 
Έχω δοκιμάσει logout, ανανέωση, κλείσιμο browser, επανεκκίνηση και εδώ και 15 λεπτά δεν δουλεύει τίποτα. Υπάρχει κανένα άλλο κόλπο;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 λεπτά πριν, jedi.Yannis said:

Καλησπέρα
η πλατφόρμα του εξοικονομώ δεν αντιλαμβάνεται την αποσύνδεση και δεν με αφήνει να βγω για να στήσω άλλη αίτηση. 
Έχω δοκιμάσει logout, ανανέωση, κλείσιμο browser, επανεκκίνηση και εδώ και 15 λεπτά δεν δουλεύει τίποτα. Υπάρχει κανένα άλλο κόλπο;

Εγώ κλείνω το browser και το ξαναανοίγω.

Link to comment
Share on other sites

Εγω όταν είμαι συνδεδεμένος με κάποιους κωδικούς στο εξοικονομω, έχω ανοιχτή πάντα μία δεύτερη καρτέλα όπου είμαι συνδεδεμένος στο taxisnet με άλλους κωδικούς. Δουλεύω πάντα στην πλατφόρμα του εξοικονομω και όταν θέλω να αποσυνδεθω, πατάω αποσύνδεση, μπαίνω στην καρτέλα του taxis και επιστρέφω στο εξοικονομω. Με αυτόν τον τρόπο η πλατφόρμα του εξοικονομω μπερδεύεται και όταν θέλεις να ξαναμπείς σου ζητάει εκ νέου κωδικούς taxis, οπότε μπαίνεις με νέους. Όλα αυτά χωρίς επανεκκίνηση του browser.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.