Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πρόγραμμα Εξοικονομώ 2021


Recommended Posts

Δεν έχει κανένα απολύτως νόημα οποιασδήποτε μορφής αντιπαράθεση ….

Κάνε ερώτηση στο ΤΕΕ και περίμενε την απάντηση….

αν όμως θεωρείς ότι έχεις δίκιο τότε μην κάνεις τίποτα και προχώρησε όπως εσύ ερμηνεύεις τις ΤΟΤΕΕ…

Αν και δεν θεωρώ ότι θα φτάσει κάποιος στο δικαστήρια για τέτοια υπόθεση , μάλλον εσένα βλέπω πιθανότερο να είσαι  εκεί…

Edited by pggiotas
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ θα δηλώσω εξωτερική θερμομόνωση τοιχοποιίας συρόμενων στο εξοικονομώ. Οπότε αν ο 2ος εν επιθεωρητής την αγνοήσει όντως είναι πολύ πιθανό να βρεθώ εκεί. Το θέμα είναι ποιος θα βρίσκεται απέναντι. Και δε νομίζω να είναι το ΤΕΕ.

Link to comment
Share on other sites

Ας ελπίσουμε να μην φτάσει κανείς μέχρι εκεί …..

Επιμένω ότι μια ερώτηση στο ΤΕΕ θα δώσει τέλος στο όλο θέμα ….

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, johnkost said:

Μη λέμε τα ίδια. Η ΤΟΤΕΕ αναφέρει 3  περιπτώσεις για πλήρως αεριζόμενο διάκενο. Επαφή με εσωτερικό περιβάλλον, επαφή με εξωτερικό περιβάλλον και συνδυασμό των παραπάνω. Εσείς δέχεστε μόνο τη δεύτερη περίπτωση. Δεκτό. Το γιατί μόνο αυτή δε μας εξηγειτε.

Γιατί δεν είναι οι άλλες δύο  . 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θα ήθελα την άποψη σας στο εξής ζήτημα. 

 

Έχω να υποβάλω κτίριο το οποίο είναι κατασκευής πριν το 1955. Δυστυχώς ο ιδιοκτήτης δεν έχει διασώσει το έντυπο της τότε άδειας (Βασίλειο της Ελλάδος). Αναφέρεται μόνο σε αποδοχή κληρονομιάς του 2018 ότι πρόκειται για κτίσμα προ του 1955 δίχως όμως να μπορεί να βρεθεί ο τίτλος από τον οποίο περιήλθε στην ιδιοκτησία του θανόντα. Υπάρχει κάποιος τρόπος να το αποδείξω??? Η πρέπει αναγκαστικά να το δηλώσω σε μεταγενέστερη ημερομηνία που δύναται να βρω αποδεικτικό στοιχείο??

Link to comment
Share on other sites

Λέβητα με ενσωματωμένο ταμιευτήρα πως θα τον περάσω στο xml? Σαν να έχω boiler ΖΝΧ?

Εννοώ πως θα φανεί ο ταμιευτήρας σε σχέση με απλό λεβητα? Απ' ότι βλέπω έχει πολύ μεγάλη απόδοση στο ζνχ..98%..αυτή θα είναι η διαφοροποίησή του?

Edited by getsakna
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, thanasis3 said:

Εγώ λέω ότι με εξυπηρετεί αλλά το τεκμηριωνω. Εσύ λες "πάντα έρχεται σε επαφή με το εξωτερικό περιβάλλον". Που το είδες αυτό; Όταν φτάσουν οι υποθέσεις σε δικαστήριο θα δεις ότι δε μετράει η εμπλοκή του ΤΕΕ, αλλά τι λέει ο νόμος.

νομίζω ότι ξεκαθάρισε μετα την ερώτηση σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, καλή χρονιά. Ξέρετε αν θα δοθεί παράταση για υποβολή αιτήσεων για το εξοικονομώ; Εχω μόνο 3 μέρες που το ψάχνω, και πιέζομαι χρονικά γιατί τελικά δεν ξέρω αν στο ποσοστό επιδότησης 40% ειναι οκ για διαμέρισμα 80μ² στην Αθήνα με κεντρική θέρμανση φυσικό αέριο, χωρίς δυνατότητα ηλιακού,μει παλιά κουφώματα. Κάποιοι μου λένε πως αν ήταν 60-70% δεν το συζητούν, αλλά στο 40% ούτε η επιλεξιμότητα είναι σίγουρη, ούτε το αν συμφέρει. 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.