Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πρόγραμμα Εξοικονομώ 2021


Recommended Posts

 Μετά και την ανάρτηση της ΗΤΑ το σύστημα παραμένει αδρανές και δεν βλέπω διάθεση των δικαιούχων να ξεκινήσουν τις εργασίες.

Μια ερώτηση:

Τι κάνουν οι πελάτες σας Ξεκίνησαν ή διστάζουν;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

6 ώρες πριν, altinis said:

Μια ερώτηση:

Τι κάνουν οι πελάτες σας Ξεκίνησαν ή διστάζουν;

3 το ακυρωσαν, γιατί είχαν εγκατάσταση φυσικου αερίου, και έτσι όπως είναι τα πράγματα, μου είπαν "άστο, με τέτοιες τιμές στο φ.α. θα μείνουμε στο μαζούτ"

Link to comment
Share on other sites

1 λεπτό πριν, coulis said:

"άστο, με τέτοιες τιμές στο φ.α. θα μείνουμε στο μαζούτ"

Παρά την αβεβαιότητα που επικρατεί, υπάρχει μια σταθερά που δεν μπορεί να αμφισβητηθεί: όποιος μονώσει το σπίτι του θα γλιτώσει χρήματα. Το σύστημα θέρμανσης δεν είναι το σημαντικότερο πράγμα σε ένα εξοικονομώ. Η μείωση των απωλειών είναι που θα κάνει την διαφορά. Δυστυχώς πολλοί δεν το αντιλαμβάνονται αυτό και αναλώνουν χρόνο κόπο και χρήμα σε λάθος κατευθύνσεις 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 13/9/2022 at 12:27 ΜΜ, Rumpelstiltskin said:

Στα λιγότερο σοβαρά τώρα (όπως θα έπρεπε), στην ουσία με τις 10 παρατάσεις έχουμε πελάτες που είναι στους επιλαχόντες και καίγονται αν και πότε θα μπουν οριστικά με 100000 τηλέφωνα να ξεκινήσουν και χωρίς απαίτηση ΗΤΚ ακόμα, και ταυτόχρονα άλλους δυνητικά επιλέξιμους με ταυτότητες κατατεθημένες επίσης να κάνουν 10000 τηλέφωνα αν είναι οριστικά επιλέξιμοι και αν ξεκινήσουν μη χάσουν τα λεφτά τους. 

Όλοι σταματημένοι πρακτικά εκτός από κάποιους γενναίους ή έχοντες.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα συνάδελφοι. Για εγκατάσταση λέβητα υγραερίου με δεξαμενή σε μονοκατοικία σε χωριό, χρειάζεται άδεια μικρής κλίμακας;

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, dib said:

Θέλει κανονική άδεια πολεοδομίας, κατηγορία 2

Καλημέρα. Σε ευχαριστώ!

Μπορείς σε παρακαλώ να μου γράψεις σε ποιο άρθρο το αναφέρει;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, δεν θυμάμαι το άρθρο, μου το είπε ο συνάδελφος που θα βγάλουμε τέτοια άδεια για το εξοικονομώ.

Κοίτα που το αναφέρει η κατηγορία 2, σχετικά με δεξαμενές (υπέργειες, υπόγειες, κλπ)

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, dib said:

Καλημέρα, δεν θυμάμαι το άρθρο, μου το είπε ο συνάδελφος που θα βγάλουμε τέτοια άδεια για το εξοικονομώ.

Κοίτα που το αναφέρει η κατηγορία 2, σχετικά με δεξαμενές (υπέργειες, υπόγειες, κλπ)

Δεν αναφέρει πουθενά για υπέργεια δεξαμενή σε κατοικία. Οι μόνες αναφορές είναι για υπόγειες δεξαμενές και σε πρατήρια.

Link to comment
Share on other sites

Συνάδερφοι έχω δύο βασικές ερωτήσεις σχετικά με την αλλαγή των αιτήσεων από "Επιλαχούσες" σε "Επιλέξιμες" που σημειώθηκε πρόσφατα.

1. Θεωρούμε ότι οι αιτήσεις που είναι στο στάδιο 3.η. προς υποβολή Η.Τ.Κ. είναι ουσιαστικά επιλέξιμες προς επιδότηση ή υπάρχει περίπτωση απόρριψής τους τελικά?  Μιλώ πάντα για σωστά συμπληρωμένες ΗΤΚ χωρίς αποκλίσεις εμβαδού ή άλλα θέματα που να σχετίζονται με τα κριτήρια ορθότητας της αίτησης.

2. Μετά την υποβολή της ΗΤΚ, ποιό είναι το επόμενο στάδιο? Εκ νέου αξιολόγηση και εάν ναι, έχει κάποιος συνάδερφος άποψη για τον χρόνο μετάβασης στο στάδιο καταχώρησης προμηθευτών ?

Ευχαριστώ.

Edited by yian
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.