Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πρόγραμμα Εξοικονομώ 2021


Recommended Posts

Εχω αίτηση με ιδια κεφάλαια στην οποία υπάρχει δεσμευμένη η προκαταβολή που μπηκε στην τραπεζα απο το πρόγραμμα. 
Εχω πατήσει το κουμπι  ΣΥΝΕΧΕΙΑ και μου βγαζει το εξης : 
 
Αν η αίτηση σας είναι με Ίδια Κεφάλαια: Για να αποδεσμεύσετε την προκαταβολή της επιχορήγησης παρακαλούμε επιλέξτε «Καταβολή προκαταβολών επιχορήγησης».
 
Καταβολή προκαταβολών επιχορήγησης
 
 
Εαν πατησω το μπλε κουμπι παραπάνω  τι γίνεται ? Το έχει προχωρήσει κάποιος ? 
Δε πρεπει καπως να διακινηθούν  πρωτα τα ίδια κεφάλαια και μετά να διαχειριστούμε τις προκαταβολές προς τους προμηθευτες? Σε τι οθόνη οδηγούμαστε ?   
Ευχαριστώ 
Edited by MAR_PAX
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πάτα το μπλε χάπι ( ε κουμπί) και θα σου βγάλει επιπλέον μπάρα αριστερά για επιλογή προμηθευτή και καταβολή ίδιας συμμετοχής.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη κοινότητα.

Προσπαθώ να καταχωρήσω εγγυητή και στην λίστα με τα ΑΦΜ μου εμφανίζει δεν βρέθηκε χρήστης για το ΑΦΜ που δώσατε. Σε επικοινωνία με το helpdesk ειπαν οτι ειναι θεμα λογισμικού ''κόλλημα'' για το οποίο δεν μπορούν να κάνουν κάτι. Έτυχε και σε κάποιον άλλον και αν ναι πως το λύσατε??

Αναφέρω ότι μου έχει παρουσιαστεί σε αρκετές αιτήσεις το πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

Πιθανότατα δεν έχει κάνει εγγραφή στην πλατφόρμα ο εγγυητής....

Η διαδικασία είναι η ίδια με του ωφελούμενου.... κωδικοί taxisnet , email κτλ....

Τα συγχαρητήρια μου στο helpdesk.....

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τα στοιχεία δανείου και πιο συγκεκριμένα στα επαγγελματικά στοιχεία όταν πρόκειται για συνταξιούχο τι καταχωρείτε στα έτη απασχόλησης, επωνυμία εργοδότη κλπ. 

 

Πρόκειται για υποχρεωτικά πεδία.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από επικοινωνία με το helpdesk είπανε να γράψω σε όλα τα πλαίσια ΣΥΝΤΑΞΙΟΥΧΟΣ. Το παραθέτω προς διευκόλυνση κάποιου που πιθανώς να είχε ή θα έχει την ίδια απορία.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Στην καταχώρηση ιδίων κεφαλαίων έχει ένα ποσό βάσει υπαγωγής το οποίο είναι το ελάχιστο απαιτούμενο ιδίων κεφαλαίων.

Αν κάποιος πέτυχε καλύτερη προσφορά και επομένως και τα ίδια κεφάλαια είναι λιγότερα τι γίνεται? Γιατί δεν σε αφήνει να προχωρήσεις?

Edited by mechgiann
Link to comment
Share on other sites

On 28/3/2023 at 7:27 ΜΜ, mechgiann said:

Καλησπέρα,

Στην καταχώρηση ιδίων κεφαλαίων έχει ένα ποσό βάσει υπαγωγής το οποίο είναι το ελάχιστο απαιτούμενο ιδίων κεφαλαίων.

Αν κάποιος πέτυχε καλύτερη προσφορά και επομένως και τα ίδια κεφάλαια είναι λιγότερα τι γίνεται? Γιατί δεν σε αφήνει να προχωρήσεις?

Το ρώτησα και πήρα την απάντηση: Βάζεις το 100% των Ι.Κ. της απόφασης υπαγωγής και στο τέλος -εφόσον ο προϋπολογισμός βάσει των τιμολογίων ειναι μικρότερος άρα κ τα αναλογούντα Ι.Κ.-σου επιστρέφονται ώστε τα ποσοστά ΙΚ-επιχορήγηση να ειναι ΟΚ 

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

On 7/3/2023 at 1:06 ΜΜ, dib said:

Συνάδελφοι διάβασα οτι με την ΚΥΑ 98728/30-9-2022, καταργήθηκε το άνοιγμα Ειδικού λογαριασμού για κατάθεση του 70% της επιχορήγησης.

Αληθεύει ή καταλαβαίνω λάθος?

Μπορεί κάποιος συνάδελφος να βοηθήσει που έχει προχωρήσει στη διαδικασία καταβολής του 70% της επιχορήγησης.

 

Απαιτείται άνοιγμα Ειδικού λογαριασμού ή μπορούν να κατατεθούν και σε υπάρχοντα λογαριασμό μισθοδοσίας ή σύνταξης?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.