Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Πρόγραμμα Εξοικονομώ 2021


Recommended Posts

Να κάνετε Απαλοιφή δεδομένων περιήγησης και μπορείτε να μπείτε άμεσα με άλλους κωδικούς.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

22 ώρες πριν, dib said:

Δεν ξέρω τα 3000€ τι αφορά γιατί δεν λες, αλλά υποθέτω οτι θα μείωσε και την εξοικονόμηση ενέργειας (KWh/m2) γι' αυτό έπεσαν τα μόρια....

Μια σκέψη έκανε, ίσως και να είναι λάθος.

 

 

Χρόνια πολλά και καλή χρονιά σε όλους.

OK το βρήκα. Δεν είχα λάβει υπόψη μου ότι τα κουφώματα συμμετέχουν στον υπολογισμό του Κ1 με μειωτικό συντελεστή 0,4. 😌 

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιό σημείο του οδηγού αναγράφει ότι η τοιχοποιία σε επαφη με διακενο αερα λογω χωνευτών κουφωμάτων δεν επιδοτείται??

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθεί κάποιος συνάδελφος σήμερα, από το μεσημέρι και μετά, να ανεβάσει αίτηση, χωρίς να παρουσιάζεται πρόβλημα; Εμένα σήμερα το πληροφοριακό σύστημα τα έχει παίξει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα συνάδελφοι και καλή χρονιά.

 

Ήθελα να ρωτήσω πώς υπολογίζεται το Um για την εύρεση του Pgen για περίπτωση αμόνωτου διαμερίσματος που θα μονωθεί μερικώς (π.χ. οι 2 απο τις 4 πλευρές). Μέσω της ΤΟΤΤΕΕ 2 σχέση 2.23 ή με τις fix τιμές της ΤΟΤΕΕ 1 σχέσης 4.1, και αν ναι στο δεύτερο, ποια τιμή? Το 3.5 ή οι τιμές με εφαρμογή του Κ.Θ.Κ?

Link to comment
Share on other sites

55 λεπτά πριν, tsx said:

Προσπαθεί κάποιος συνάδελφος σήμερα, από το μεσημέρι και μετά, να ανεβάσει αίτηση, χωρίς να παρουσιάζεται πρόβλημα; Εμένα σήμερα το πληροφοριακό σύστημα τα έχει παίξει.

Και σε εμένα :

Γενικό σφάλμα συστήματος : java.lang.NullPointerException

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, getsakna said:

Σε ποιό σημείο του οδηγού αναγράφει ότι η τοιχοποιία σε επαφη με διακενο αερα λογω χωνευτών κουφωμάτων δεν επιδοτείται??

Πουθενά.

Πέρυσι είχε αναγραφεί στον προδημοσιευμένο οδηγό του "Εξοικονομώ-Αυτονομω" και στον τελικό οδηγό αποσύρθηκε.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, nick_61 said:

Πουθενά.

Πέρυσι είχε αναγραφεί στον προδημοσιευμένο οδηγό του "Εξοικονομώ-Αυτονομω" και στον τελικό οδηγό αποσύρθηκε.

Γιατί στο helpdesk Μου απάντησαν ότι δεν επιδοτείται η τοιχοποιία αυτή και όταν τους ζήτησα να μου αναφέρουν το σημείο που αναγράφεται στον οδηγό, δεν μπόρεσαν να το βρουν. Απλά ήταν σίγουροι πως δεν επιδοτείται...έτσι μου ανέφεραν..

Link to comment
Share on other sites

10 λεπτά πριν, getsakna said:

Γιατί στο helpdesk Μου απάντησαν ότι δεν επιδοτείται η τοιχοποιία αυτή και όταν τους ζήτησα να μου αναφέρουν το σημείο που αναγράφεται στον οδηγό, δεν μπόρεσαν να το βρουν. Απλά ήταν σίγουροι πως δεν επιδοτείται...έτσι μου ανέφεραν..

Πέρυσι στον προδημοσιευμένο οδηγό είχε αναγραφεί στην υποπαράγραφο 2 της παραγράφου 3.3 σαν περίπτωση (iv) "(iv) Η εξωτερική θερμομόνωση επιφάνειας κατακόρυφου δομικού στοιχείου, είναι επιλέξιμη μόνον όταν, μετά το πέρας των παρεμβάσεων, τα κουφώματα της επιφάνειας είναι επάλληλα ή ανοιγόμενα και όχι χωνευτά. Στην τελευταία περίπτωση, είναι επιλέξιμη μόνον η εσωτερική θερμομόνωση"  και μετά στον τελικό οδηγό αφαιρέθηκε.

Στον φετινό οδηγό δεν υπάρχει τίποτε στην παρ. 3.3. και ούτε αλλού.

Μάλλον αδιάβαστο το helpdesk !!!

Edited by nick_61
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.