Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ελεγκτής δόμησης


Πανος1970

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους.

Έκλεισε ο μηχανικός μου ραντεβού με ελεγκτή δόμησης και προχώρησε σε διενέργεια τελικού ελέγχου κατοικίας.

Όλα ήταν οκ σε σχέση  με πλάγιες αποστάσεις κτλ αυθαίρετα κτλ.

Το προβλημα είναι ότι εδώ και 1.5 μήνα δεν ανεβάζει το πόρισμα η πληρωμή έγινε αυθημερόν και σε επικοινωνία που έχω και εγώ και ο μηχανικός μας έχει στο περίμενε με αστείες δικαιολογίες...

Τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Αν όντως είναι όλα οκ και δεν συντρέχει λόγος υγείας, στείλε του ένα email και κοινοποίησε το στην ΤΕΔΚ για να επισπεύσει την αποστολή του πορίσματος για το οποίο έχει πληρωθεί ήδη.

Ανησυχώ βέβαια μήπως αυτό τον εξαγριώσει και ανακαλύψει παραβάσεις για τις οποίες ίσως έκανε τα στραβά μάτια, αλλά αν δεν έχεις άλλη επιλογή πάρε το ρίσκο σου.

Οι προθεσμίες είναι πολύ συγκεκριμένες αλλά δε γνωρίζω ποτέ ελεγκτής να είχε κυρώσεις για καθυστέρηση αποστολής πορίσματος.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 λεπτά πριν, trellovoskos said:

Αν όντως είναι όλα οκ και δεν συντρέχει λόγος υγείας, στείλε του ένα email και κοινοποίησε το στην ΤΕΔΚ για να επισπεύσει την αποστολή του πορίσματος για το οποίο έχει πληρωθεί ήδη.

Ανησυχώ βέβαια μήπως αυτό τον εξαγριώσει και ανακαλύψει παραβάσεις για τις οποίες ίσως έκανε τα στραβά μάτια, αλλά αν δεν έχεις άλλη επιλογή πάρε το ρίσκο σου.

Οι προθεσμίες είναι πολύ συγκεκριμένες αλλά δε γνωρίζω ποτέ ελεγκτής να είχε κυρώσεις για καθυστέρηση αποστολής πορίσματος.

 

 

 

Ευχαριστώ

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.