Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Ελάχιστη αμοιβή επίβλεψης


Libby

Recommended Posts

καλησπέρα στους συμμετέχοντες

 

όπως λέει και ο τίτλος θα ήθελα να μάθω πως υπολογίζεται η ελάχιστη αμοιβή επίβλεψης οικοδομής με οικοδομική αδεια εκδοσης 2005.

 

η οικοδομή ειναι στο στάδιο της αποπεράτωσης και πέρα απο το ελάχιστο κόστος επίβλεψης η απορία μου είναι αν και κατα ποσο υπάγομαι στις νέες ελάχιστες αμοιβές που εξαγκέλθηκαν μιας και η αδεια καθως και η συμφωνία της επίβλεψης εκδόθηκαν το 2005.

 

ευχαριστώ για τον χρόνο σας

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι έχει λήξει πλέον η περίοδος που οι πληρωμές επίβλεψης αδειών γίνονταν με το παλιό καθεστώς αμοιβών. Κατά 99% θα πας με νέες.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς με τα καινούρια δεδομένα και μόνο για οποιαδήποτε επίβλεψη. Επιπρόσθετα από 31.04.2009 η επιβλέψεις περνούν κατ' ελάχιστον με 5000λ.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας αλλά μαλλον ακόμα δεν μου είναι ξεκάθαρο για το αν πάω με τα νέα δεδομένα αμοιβών.

 

Θα κάνω και μία απόπειρα στην πολαιοδομία

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα δεν θα γίνει η επίβλεψη ?

 

Τότε με σημερινά δεδομένα λ, ΕΤΑ, 5000λ και επιβλέπεις.

 

Έτσι πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Λίμπι μας μπερδεύεις λίγο με αυτά που λες και την πολε(αι)οδομία. Να έχεις υπόψην σου εαν είσαι συνάδελφος (και όχι καχύποπτος πολίτης) ότι πρέπει να πάρεις εντολή πληρωμής από το ΤΕΕ πριν από κάθε πληρωμή. Οπότε το 5000λ με τα νέα δεδομένα δεν το γλιτώνεις από εκεί ανεξαρτήτως των λεγομένων της πολεοδομίας.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.