Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Ελάχιστη αμοιβή επίβλεψης


Libby

Recommended Posts

οχι δεν είμαι μηχανικός, ούτε "καχύποτος πολίτης" απλά εν απουσία του Επιβλέποντος μηχανικού(κανένα σημείο ζωής εδώ και μήνες) ψάχνω μία άκρη ωστε να ξέρω τι περιμένω.

Link to comment
Share on other sites

μάλιστα......

 

αν είναι έτσι όπως τα λες.....να τον χαίρεσαι.

 

όπως σου είπα πάει με σημερινά δεδομένα.8-)

Link to comment
Share on other sites

Όταν γίνεται ο υπολογισμός της επίβλεψης, ''λ'' και συντελεστή ΕΤΑ, βάζουμε τα τρέχοντα που ισχύουν. Ρώτησα υπάλληλο του ΤΕΕ ΘΕΣ/ΝΙΚΗΣ.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Λίμπι, δεν πιστεύω πως σε υποχρέωσε κανείς να επιλέξεις τον συγκεκριμένο συνάδελφο. Πολλοί χτίζουν χωρίς επιβλέποντα μηχανικό έχοντας το σύνδρομο της ξερολίασης. Υπάρχει βέβαια και το σύνδρομο του άφαντου επιβλέποντα. Στο επόμενο σπίτι φρόντισε να κάνεις καλύτερες επιλογές ΣΥΝΕΡΓΑΤΗ ΜΗΧΑΝΙΚΟΥ εαν οι τωρινές δεν σε ικανοποιούν. Καλή τύχη.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε Λίμπι, δεν πιστεύω πως σε υποχρέωσε κανείς να επιλέξεις τον συγκεκριμένο συνάδελφο. Πολλοί χτίζουν χωρίς επιβλέποντα μηχανικό έχοντας το σύνδρομο της ξερολίασης. Υπάρχει βέβαια και το σύνδρομο του άφαντου επιβλέποντα. Στο επόμενο σπίτι φρόντισε να κάνεις καλύτερες επιλογές ΣΥΝΕΡΓΑΤΗ ΜΗΧΑΝΙΚΟΥ εαν οι τωρινές δεν σε ικανοποιούν. Καλή τύχη.

 

και βέβαια δεν με υποχρέωσε κανεις και απο οτι διαβασες δεν κατηγόρησα και κανένα.το είπα ξεκάθαρα οτι ήταν δικό μου λάθος "πήρα το μάθημα μου με τον χειρότερο τρόπο"

τις διαγνώσεις για τα σύνδρομα καλύτερα να τις κάνουν ειδικοι ψυχολόγοι οχι μηχανικοί ούτε λογιστές (που είμαι έγω)

 

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Libby εσύ το μάθημά σου το πήρες εμείς πάλι πότε θα το πάρουμε και πότε θα λειτουργήσουν οι Πειθαρχικές Επιτροπές του ΤΕΕ (ρητορική ερώτηση)

 

Πότε θα αποφασίσουμε ότι τέτοιοι μηχανικοί είναι καιρός να χάσουν την άδεια άσκησης επαγγέλματος και να σταματήσει το επάγγελμα να πέφτει συνεχώς σε ανυποληψία (ρητορική ερώτηση πάλι)

 

και για να κλείσω - κάνε και μία επώνυμη καταγγελία στο ΤΕΕ - για το καλό όλων μας

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.