Μετάβαση στο περιεχόμενο
Ακολουθήστε τη νέα μας σελίδα στο Facebook! ×

Θέση στάθμευσης σε ακάλυπτο χώρο


ChristosAlexiou02

Recommended Posts

Στην πολυκατοικία που κατοικώ έχω νόμιμη θέση(δηλωμένη) πάρκινκ στον ακάλυπτο χώρο(με το μεγαλύτερο μέρος να είναι εκτός του εξώστη των παραπάνω ορόφων) στην πρόσοψη της πολυκατοικίας, θέλω να εγκαταστήσω μια τέντα με βραχίονες γιατί από τους εξώστες πέφτουν σκουπίδια νερά και άλλα πράγματα, κυρίως να προστατευθώ από τις καιρικές συνθήκες. Έχω ψάξει αρκετά άλλα θέλω να είμαι σίγουρος αν μπορώ να κάνω την τοποθέτηση νόμιμα.

Link to comment
Share on other sites

- εάν δεν εχεις καποια απαγορευση απο τον κανονισμο

- ή καποιες προδιαγραφες [να ειναι ομοιομορφες και ομοιοχρωμες]-τί θυμηθηκα τωωωρα...:grin:

https://www.thodorismarinis.gr/wp-content/uploads/2017/05/21028.pdf 

 

 

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστώ πολύ δεν υπάρχει κάποια απαγόρευση στον κανονισμό όποτε είμαι καλυμμένος.

Edited by Pavlos33
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μια ερώτηση στο κανονισμό της πολυκατοικίας αναφέρει πως ιδιόκτητοι χώροι είναι ακόμα και οι θέσεις πάρκινκ στο ισόγειο χώρο(εντός πυλωτής και ακάλυπτο) δηλαδή θέση με αποκλειστική χρήση, εγώ χρειάζομαι συναίνεση και των υπόλοιπων ιδιοκτητών διότι διαχείριση δεν υπάρχει παρόλα αυτά αν προχωρήσω είμαι νόμιμος.

Link to comment
Share on other sites

Οι χρησεις στην πυλωτη και τον ακαλυπτο, μπορει να προσδιοριζονται για χρηση ΘΣΑ,  με βαση τον κανονισμο ή το συμβολαιο καθενος

Πότε αγορασες;

Υπαρχει κανονισμος;

το συμβολαιό σου τι λεει;

Υπαρχουν ΘΣΑ, που δεν εχουν αποδοθει κατα χρηση;

 

Edited by dimitris GM
Link to comment
Share on other sites

Οικοπεδούχος είμαι η πολυκατοικία ξεκίνησε το 2002 και τέλειωσε το 2004 και το συμβόλαιο αναφέρει πως μαζί με το διαμέρισμα έρχεται και η συγκεκριμένη θέση ονομαζόμενη P3 ως αποκλειστική χρήση και αναφέρεται με το όνομα αυτό και στην κάτοψη πυλωτής(από την πολεοδομία πήρα κάποια σχέδια) οπότε είναι νόμιμη. Κανονισμός υπάρχει όπως και αναφέρει οτι οι θέσεις πάρκινκ εξαιρούνται του κοινόχρηστου και κοινόκτητου χώρου.

 

επειδη ειμαι νεος σε αυτα τι ειναι το ΘΣΑ συγγνωμη κιολας

 

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι αν θα χρειαστώ τη συναίνεση και των υπόλοιπων ιδιοκτητών διότι ο καθένας κάνει ότι θέλει και δεν έχουμε καλές σχέσεις. Απο εκεί και πέρα αν δεν χρειάζεται τουλάχιστον είμαι καλυμμένος αν γίνει καταγγελία.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.