Μετάβαση στο περιεχόμενο
Newsletter: Ημερήσια τεχνική ενημέρωση από το Michanikos.gr ×

Περιμετρικός δρόμος σχεδίου πόλης


Thanos83

Recommended Posts

Συνάδελφοι καλησπέρα,

έχω αποτυπώσει ακίνητο εκτός σχεδίου πόλης. Το απέναντι ΟΤ είναι εντός. Το παλιό συμβόλαιο αναφέρει ότι συνορεύει με αγροτική οδό πλάτους ~6μ. Ο περιμετρικός δρόμος του σχεδίου (μη διανοιγμένος) προβλέπεται 4 μ. Τα 2 μ. που απομένουν παραμένουν τυπικά αγροτική οδός??

Δε μου επηρρεάζουν την αρτιότητα (μη άρτιο-μη οικοδομήσιμο είναι), αλλά προβλέπω μάχη με το συμβολαιογράφο για το πώς θα αναγραφεί το εν λόγω τμήμα..

ευχαριστώ!

perimetrikos.jpg

perimetrikos 2.jpg

Link to comment
Share on other sites

δεν σημαινει ότι επειδή έλεγε το συμβόλαιο αγροτική οδός είναι εναπομείναν τμήμα αγροτικής οδού

κατα την γνώμη μου πρέπει να γραφεί "δημοτική έκταση"

Link to comment
Share on other sites

Από τον τρόπο σχεδίασης υποθέτω πως είναι σχέδιο της ΕΠΑ. Άρα ακολούθησε Π. Ε. Κατά την ταπεινή μου γνώμη έγινε, από την την πολεοδομική μελέτη, λάθος σχεδιασμός. Θα έπρεπε η ΡΓ στα ανατολικά να σχεδιαστεί στα 6μ. Δηλ. Στα όρια των απέναντι ιδιοκτησιων, γιατί απ' ότι βλέπω ο δρόμος πρέπει να είναι κρασπεδων ενός. Όχι; 

Έτσι θα μπορούσε η μελέτη, με συρραφή, να τακτοποιηθεί και τα απέναντι. 

Ο Θεοχάρης έχει δικαιο σ' αυτό που γράφει παραπάνω. 

Σε ποια φάση είναι η μελέτη της ΠΕ απεναντι;; Δεν μας γράφεις. 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε προκειμένου να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Πρέπει να είστε μέλος για να μπορέσετε να αφήσετε κάποιο σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Κάντε μια δωρεάν εγγραφή στην κοινότητά μας. Είναι εύκολο!

Εγγραφή νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Εάν έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Create New...

Σημαντικό

Χρησιμοποιούμε cookies για να βελτιώνουμε το περιεχόμενο του website μας. Μπορείτε να τροποποιήσετε τις ρυθμίσεις των cookie, ή να δώσετε τη συγκατάθεσή σας για την χρήση τους.